Testowali formę

Dymek zawody 1 Comment

W ostatni weekend lipca nasi zawodnicy sprawdzili swoją formę przed docelowymi startami we wrześniu. Trzech triathlonistów PTT DELTA wystartowało w arcytrudnym wyścigu kolarskim Tatry Tour, natomiast kolejna trójka ścigała się w Górznie.

30 lipca w Popradzie na Słowacji odbył się międzynarodowy wyścig kolarski Tatry Tour. Trasa klasyku wiedzie najwyższymi szczytami polskich i słowackich Tatr, a zawodnicy muszą pokonać ciężkie podjazdy niczym na Tour de France.

Przygotowujący się do MŚ na dystansie długim w duathonie Stanisław Dymek, z powodu kontuzji, w tym roku wybrał krótki dystans 72 km. Zawody ukończył na 54 miejscu (6 w kat. M-50) z czasem 2 godz. 34min 29 sek.

Na dłuższy dystans, wynoszący 228 km, zdecydowali się Waldemar Gieres (4 września startuje w Borównie w Ironmanie) oraz Ireneusz Bedyk (w Borównie zmierzy się z dystansem 1/2 Ironmana). Pokonanie trasy okazało się nie lada wyzwaniem. Przez cały wyścig zawodnikom towarzyszyła bardzo zła pogoda: niska temperatura, porywisty wiatr i opady deszczu. Waldemar Gieres potrzebował na pokonanie tego morderczego dystansu 6 godz. 53 min 17 sek. Nasz prezes zajął w „generalce” 131 miejsce oraz 29 w swojej kategorii wiekowej. Zaledwie dwa miejsca z Gieresem dojechał Irek Bedyk. Pokonanie 228 km w górskim terenie zajęło mu 6 godz. 56 min 54 sek. w kategorii M-50 Bedyk zajął wysokie 10 miejsce.

W tym samym czasie w Górznie odbyły się XXIII Mistrzostwa Polski w triathlonie na dystansie olimpijskim. Jednak dzień wcześniej, także w Górznie, odbył się I Bieg „Nocna 13-stka Stanisławy Walsiewiczówny”. Zawody zostały zorganizowane z okazji setnej rocznicy urodzin polskiej atletki, która urodziła się w Wierzchowni w gminie Górzno. Dziewiętnaste miejsce (5 w kat. M-20) zajął nasz triathlonista Piotr Chmiel z czasem 54 min 44 sek. Na podium w kategorii K-20 stanęła Ewelina Śledzikowska, która dzięki wsparciu Piotrka stawia pierwsze kroki w biegach długich. Trzecie miejsce w swojej kategorii wiekowej zajęła nasza triathlonistka Dorota Chmiel, natomiast w tej samej kategorii Iwona Olkowicz uplasowała się na czwartej pozycji.

W mistrzostwach Polski w „olimpijce” honoru PTT DELTA i Płocka bronił Sebastian Dymek. Nasz zawodnik poprawił swój rekord życiowy o 26 sekund. Życiówka Sebastiana wynosi teraz 2 godz. 17 min 39 sek. Nasz zawodnik wykazał się dużą wolą walki, ponieważ na trasie rowerowej uczestniczył w kraksie. Zawodnik nie doznał poważniejszych kontuzji, ale naprawa defektu roweru zajęła mu ok. 3 minut. Pomimo dużej straty Sebastian dogonił rywali i zdołał ustanowić nowy rekord życiowy, zajmując w klasyfikacji mistrzostw Polski 58. miejsce. Występ Dymka juniora był ostatnim sprawdzianem przed duathlonem w szwajcarskim Zofingen na dystansie 10-50-5.

Wkrótce więcej zdjęć z weekendowych zawodów.

Kolejny start naszych zawodników już za 2 tygodnie w Olsztynie!

no images were found

Zdjęcia dostarczył Sebastian Dymek.

Comments 1

  1. Oo dużo się działo 🙂 gratuluję Waldkowi i Irkowi odwagi i startu kolarskiego na dłuższym dystansie w tak nie sprzyjających warunkach pogodowych [wiatr, niska temperatura powietrza, deszcz] Stachowi też, wiem, że gdyby był zdrów też „śmignął” by dłuższy dystans 😉 Dorocie, Iwonie i Piotrkowi sam nie wiem czy ma gratulować ?? ;-0 Ewelinie na pewno trzeba powinszować odwagi, a Sebkowi rekordu mimo upadku.
    Brawo LUDZIE 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.