Mistrzostwa Świata – Ponteverda

Jacek Żółtowski triathlon Leave a Comment

Mistrzostwa Świata Age Grup w Triathlonie w tym roku odbywały się w hiszpańskiej miejscowości Ponteverda . Polskę reprezentowało ponad 50 zawodników . w tym 35 na dystansie standard (zwany również olimpijskim)  w którym udział wzięło dwoje zawodników naszego klubu Marta Motylewska K30 i Kuba Misztela M18.

Dystans standard na którym się skupimy ze względu na naszych klubowiczów składa się z 1500 m pływania, 40 km jazdy na rowerze i 10 km biegu.

Zawody rozpoczęły się w czwartek od przemarszu narodów przez stare centrum miasta.

Tu wyróżniały się USA, Kanada , Wielka Brytania i Meksyk które miały najliczniejsze ekipy.

Z tym że reprezentacja Polski również klasyfikowała się w czołówce pod względem ilości startujących.

Wyglądali pięknie aż serce rosło.

Kuba i Marta startowali w niedzielę w godzinach porannych. Start Kuby 8.30 zimno, szarówka trochę inaczej niż w Polsce o tej porze dnia. A nawiasem pogoda jak na Hiszpanię nie rozpieszczała. Na pierwszym kółku roweru zimno, zimno. Temp 14 stopni

Po połowie dystansu pływania ukształtowała się czołówka w M18, sześciu zawodników Brytyjczyk, Niemiec, Polak, Meksykanin i dwóch Amerykanów.

Na początku trasy rowerowej z szóstki wyodrębniła się trójka – Niemiec, Polak i Brytyjczyk który w rezultacie bardzo mocnego roweru kończył rower ze znaczną przewagą nad pozostałą dwójką.

Trzeba nadmienić że trasa rowerowa była dość trudna – prawie połowa pod górkę. Na podjazdach Niemiec (rower szosowy) dochodził do Kuby na zjazdach Kuba wyprzedzał (czasówka).

I w tym momencie wydawało się że podium zostało rozdane pozostawała kwestia drugiego i trzeciego miejsca gdyż przez 3/4 trasy biegowej Niemiec i Kuba biegli razem, ale na bieganiu obudził się Australijczyk który niebezpiecznie zaczął do tej dwójki odrabiać. Emocje że hej.

W rezultacie nie dał rady i zawody skończyły się zwycięstwem Brytyjczyka, drugie Niemiec i brązowy medal MŚ dla Kuby !!! czas Kuby 2:12:24  ( pływanie 0:20:18, rower 1:08:10, bieg 0.38.00)

Marta po bardzo dobrej jeździe odrabiała straty po pływaniu , gdy zaczynała bieg zrobiło się natomiast bardzo ciepło (bardzo duża amplituda temperatur w przeciągu dwóch godzin)   i w rezultacie uplasowała się w środku stawki w mocno obsadzonej kategorii K 30.

Gratulacje dla naszych klubowiczów !!!

Autor wpisu: Tomasz Misztela

Multimedia pochodzą z archiwum domowego Tomasza.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.