Odkrywamy tajemnice Mazowieckiej Szwajcarii

Dymek duathlon, informacje, zawody 3 Comments

logo_mazowiecka_szwajcaria

Dużymi krokami zbliża się trzecia edycja „Duathlonu po Mazowieckiej Szwajcarii”. W tym roku wiele się zmieni! Zawody zostaną rozegrane w nowym miejscu: w centrum Brudzenia Dużego oraz w nowej formule, czyli jazda rowerem wytyczona została po drogach asfaltowych. Zmiany tras spowodowały dyskusję wśród zawodników, czy uatrakcyjni to duathlon czy też nie. Przedstawiamy opisy tras oraz niespodzianki, które kryją.

Trasa biegowa: jedna runda liczy dokładnie 1 km. W pierwszej części biegowej zawodnicy pokonają 5 okrążeń. Trasa wytyczona jest ścieżkami parku w Brudzeniu Dużym. Połowa rundy to ścieżki polbrukowe, natomiast druga część to nawierzchnia trawiasta sąsiadującego boiska. Aby nie było za łatwo, obie części dzieli rów rodem z Wielkiej Pardubickiej. Jeżeli spadnie deszcz, może to być ulubione miejsce fotografów.

trasa biegowa

trasa biegowa

Strefa zmian: usytuowana na obszernym parkingu przy sali gimnastycznej gimnazjum. Podłoże polbrukowe. Wybieg ze strefy do belki to ok. 20 metrów.

Trasa kolarska: start przed wejściem do gimnazjum po polbruku ok. 100 metrów. Po wyjechaniu z terenu gimnazjum szosa asfaltowa. Po ok. 200 metrach zakręt w prawo. Następnie prosty odcinek 3,3 km bardzo dobrego asfaltu do Gorzechowa. Zakręt w prawo i odcinek dobrego asfaltu do drogi powiatowej na Sobowo. Później zakręt 90 stopni w prawo i prosty odcinek o długości 3,9 km do Brudzenia Dużego. Przez 3 km szosa średniej jakości. Pobocze łatane, ale środkiem można komfortowo jechać. Na wjeździe do Brudzenia odcinek 900 metrów dobrego asfaltu. Następnie zakręt 90 stopni w prawo i odcinek 200 metrów drogi utwardzonej drogi gruntowej. Droga wyrównana bez problemu do przejechania na rowerach szosowych. Następnie przejazd przez teren szkoły i wjazd na kolejna rundę.

trasa kolarska - 2x 11,5km

trasa kolarska – 2x 11,5km

asfalt na trasie kolarskiej

asfalt na trasie kolarskiej

szutrowy ocinnek specjalny

szutrowy odcinek specjalny

Na drugim biegu zawodnicy pokonają pętlę trzykrotnie.

Meta i start usytuowane są w tym samym miejscu, czyli boisku „Skrwy Brudzeń”.

Warto dodać, że na liście startowej widnieje już 180 nazwisk, z czego 70 zawodników opłaciło startowe, które do kwietnia wynosi zaledwie 40 PLN. Pomiędzy 16 a 28 kwietnia opłata startowa wynosi 60 PLN. W przypadku wolnych miejsc istnieje jeszcze możliwość zapisania się w dniu zawodów. Zapisy będą możliwe w biurze zawodów po opłaceniu gotówką startowego w wysokości 80 PLN.

http://formularz.ultimasport.pl/232/wypis.php

W ramach opłaty zawodnicy otrzymają pakiet startowy, a w nim m.in.: koszulkę techniczną marki „Kalenji”, wodę, materiały promocyjne DECATHLONU, bon na posiłek oraz zwrotny numer startowy z chipem.

koszulka

koszulka techniczna duathlonu

Wszyscy zawodnicy, którzy ukończą dystans duathlon otrzymają na mecie odlewany medal.

 

medal za ukończenie duathlonu

medal za ukończenie duathlonu

Najlepsi zawodnicy w klasyfikacji generalnej i wiekowej oraz najlepsze zawodniczki w klasyfikacji generalnej otrzymają karty podarunkowe do sklepów DECATHLON.

 

DECATHLON - sponsor zawodów

DECATHLON – sponsor zawodów

Przypominamy także, że na części kolarskiej pilotem będzie Michał Bąkiewicz, kierowca z licencją wyścigową i rajdową będzie pilotował zawodników swoim Suzuki Swift.

Michał Bąkiewicz

Michał Bąkiewicz

Organizatorem zawodów jest Gmina Brudzeń Duży.

logo_mazowiecka_szwajcaria

Współorganizatorem jest PTT DELTA.

logo-001

Sponsorzy duathlonu: Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego oraz sklep DECATHLON.

Mazowsze

 

Partner zawodów: Biegaj z Dymkiem.

Biegaj z Dymkiem LOGO

Patronat medialny: RADIO ESKA.

RADIO ESKA

RADIO ESKA

Honorowy patronat nad zawodami objął Adam Struzik – Marszałek Województwa Mazowieckiego.

 

Comments 3

    1. Post
      Author
  1. Witam serdecznie! Obiecałem wcześniej , że na duathlonie w Brudzeniu będzie Mistrz Olimpijski -Zbigniew Bródka. W telefonicznej rozmowie Zbyszek powiedział mi ,że majowy weekend ma już zerezerwowany ,ale chętnie przyjedzie do nas 14 czerwca na triathlon. Pod koniec maja ma mi potwierdzić swój udział na 100%.
    Poinformuję Was o tym.
    A jeszcze krótka ciekawostka. Czy wiecie ,że kilka lat temu Zbigniew Bródka startował również w triathlonach , ale tych zimowych – czyli:bieg przełajowy ,jazda szybka na łyżwach i wyścig na rowerach przełajowych. Miałem okazję /wspólnie z kol.Cześkiem Mączyńskim/ ścigać się z przyszłym Mistrzem Olimpijskim.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.