Olimpiada młodzieży za nami

Dymek zawody Leave a Comment

 

Niesamowitych emocji dostarczyli płockiej widowni triathloniści startujący w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży.

W niedzielne przedpołudnie odbył się finał drugiej dyscypliny rozgrywanej w Płocku w ramach tegorocznej olimpiady. Po piłkarzach nożnych o medale walczyli triathloniści. Dwadzieścia zawodniczek i czterdziestu siedmiu zawodników z całej Polski miało do pokonania 600 metrów pływania, 15 km jazdy na rowerze oraz 3 km biegu.

Pierwsze wystartowały dziewczęta. Już po pływaniu okazało się, że stawka jest bardzo rozciągnięta. Pierwszą i ostatnią zawodniczkę dzielił czas aż 6 minut 45 sekund. Na rowerze ton rywalizacji nadawały triathlonistki z Wielkopolski. Prawdziwe emocje dla widzów rozpoczęły się, kiedy zawodniczki dojechały do Starego Rynku i rozpoczęły bieg. Dziewczęta walczyły bardzo dzielnie o każde miejsce. Jednak to walka o zwycięstwo wzbudziła niesamowity aplauz kibiców. Trzy pierwsze zawodniczki wpadły na metę w odstępie zaledwie jednej sekundy! Takiego finiszu w polskim triathlonie jeszcze nie było! Złoty medal zdobyła faworytka Izabela Furtak z GTT Diament Gniezno. Drugie miejsce zajęła Aleksandra Antkiewicz z YMCA Kraków, zaś brąz przypadł Justynie Krawczyk z UKS 9-ka Kalisz.
Całkiem inny scenariusz miał triatlon chłopców. Zawodnicy dojechali na Stary Rynek w dużej, bo jedenastoosobowej grupie i wydawało się, że o medalach będą decydowały ułamki sekund. Ton rywalizacji nadawali zawodnicy z Wielkopolski, którzy szybko rozerwali czołową grupę. Złoty medal pewnie wywalczył Tomasz Brembor z AZS AWF Katowice. Srebro przypadło Mateuszowi Ratajczakowi GTT Diament Gniezno, który nie wytrzymał narzuconego przez siebie tempa biegowego. Trzecie miejsce zajął faworyt zawodów, Robert Czysz z UAM Triathlon Poznań.

W klasyfikacji klubowej zdecydowanie zwyciężył GTT Diament Gniezno przed Juwenią Wrocław oraz AZS AWF Katowice.
Natomiast w klasyfikacji województw z przytłaczającą przewagą zwyciężyło wielkopolskie przed zachodniopomorskim oraz dolnośląskim.

no images were found

Przeczytaj także: wyniki OOM

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.