Ruszamy z sezonem 2012

Dymek informacje, zawody Leave a Comment

Kończy się zima, czas cichej, wytężonej i monotonnej pracy wszystkich triathlonistów. Także zawodnicy Delty przeznaczyli zimowe miesiące na poprawianie swoich słabych stron oraz doskonalenie mocnych, których jest oczywiście znacznie więcej! Nowy sezon to także nowe plany startowe, wyzwania i cele.

Pierwszym sprawdzianem naszej formy będzie start w 7. Półmaratonie Warszawskim. Zawody te będą tylko przetarciem przed Mistrzostwami Polski w cross duathlonie, które odbędą się 28 kwietnia w Dzierżoniowie. W poprzednim roku płocczanie wrócili z odległego Dzierżoniowa z trofeami. W tym roku szykuje się naprawdę mocna ekipa, która nie jedzie na Dolny Śląsk na wycieczkę. Święto Narodowe 3 maja uczcimy startem w lokalnych zawodach w cross duathlonie w Brudzeniu Dużym pod Płockiem. Będzie to premierowa impreza, w której organizacji również pomagamy. Szczegóły zawodów podamy wkrótce na naszej stronie.

Koniec maja to tradycyjnie pierwszy triathlon w Ślesinie. Natomiast 9 czerwca naszych weteranów czeka pierwszy bój o medale mistrzostw Polski. Gospodarzem zawodów ponownie będzie Środa Wielkopolska, a my znów pojawimy się liczną grupą.

Nietypowo, bo w niedzielę, 17 czerwca odbędą się zawody obowiązkowe dla każdego płockiego triathlonisty. Mowa oczywiście o 7. Triathlonie o Puchar Prezydenta Płocka. Nasz triathlon rozrasta się z każdą edycją, ranga zawodów pnie się w górę. Uczestnikom oferujemy dwa dystanse: amatorski 0,4-8-2 oraz Grand Prix 0,75-20-5.

Płocki triathlon będzie prawdopodobnie ostatnim sprawdzianem przed najważniejszym triathlonem w Polsce, czyli Herbalife Susz Triathlon. Listy zgłoszeniowe do Otwartych Mistrzostw Polski na dystansie Half Ironman są już dawno zamknięte. Na szczęście znajdują się na nich zawodnicy PTT Delta.

Po Suszu kalendarz obfituje w wiele ciekawych pozycji. Na pewno pojawmy się na Pucharze Polski w Rawie Mazowieckiej oraz Mistrzostwach Polski na dystansie olimpijskim w Górznie.

Tradycyjnie kulminacją krótkiego sezonu triathlonowego w Polsce będzie triathon w Borównie na dystansach Ironmana oraz Half Ironamana. Tam także nas nie zabraknie.

Nie zabraknie nas także na jesiennych biegach ulicznych. I Półmaraton Płocki, Bieg Tumski, Maraton Warszawski, Minimaraton Soczewki to obowiązkowe pozycje na liście naszych startów.

O wymienionych przeze mnie zawodów na pewno w ciągu sezonu dojdzie jeszcze kilka spontanicznych startów. Śledźcie uważnie naszą stronę. Po każdych zawodach będziemy zamieszczać fotoreportaże z naszych triathlonowych wojaży.

W 2012 roku emocji na pewno nie zabraknie!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.