Ludzie z Żelaza nad Sobótką

Dymek informacje Leave a Comment

W niedzielę odbędzie się siódma edycja Triathlonu o Puchar Prezydenta Miasta Płocka.

VII Ogólnopolski Triathlon o Puchar Prezydenta Płocka to największy cross triathlon w Polsce i największa triathlonowa impreza na Mazowszu. Największą atrakcją zawodów jest niepowtarzalna sceneria, w której rywalizują triathloniści. Osoby, które chcą po raz pierwszy spróbować swoich sił w triathlonie, mają niepowtarzalną szansę na debiut w Płocku, ponieważ dystans mini jest dedykowany amatorom, debiutantom oraz młodzieży. Dystans główny, zaliczany do cyklu Grand Prix Wheeler MTB to już poważne ściganie. W ostatnich latach w zawodach startowało ok. 100 zawodników, w tym roku, na krótkim i długim dystansie, zgłosiło się już 180 zawodników. Ciekawostką jest, że sześć dotychczasowych edycji wygrał Filip Przymusiński. Czy przedłuży w tym roku swoją niesamowitą passę? Najgroźniejszym rywalem Przymusińskiego będzie Dominik Szymanowski z Akweduktu Kielce.

W zawodach wystartują także płocczanie. Na dystansie krótkim wystartuje wielu debiutantów, którzy już od dawna rzetelnie przygotowują się do swojego pierwszego w życiu triathlonu. Natomiast w Grand Prix wystartują zawodnicy naszego klubu, dla których płockie zawody będą tylko sprawdzianem przed najważniejszym startem w sezonie, czyli Half Ironmanem w Suszu.

Na dystansie głównym znów wraca klasyfikacja najlepszych płocczan. Niekwestionowanym faworytem jest Łukasz Kalaszczyński, który w Środzie Wielkopolskiej zaprezentował wspaniałą formę. Jeżeli Łukasz potwierdzi formę w Płocku, będzie walczył o czołowe miejsca w klasyfikacji generalnej. O pozostał miejsca na podium tradycyjnie będą walczyć Waldemar Gieres, Piotr Chmiel i Sebastian Dymek. Czarnym koniem rywalizacji może zostać początkujący triathlonista Damian Lewandowski, który zrobił w tym roku ogromny postęp. Tradycyjnie w swoich kategoriach wiekowych o czołowe lokaty będą walczyć: Gieres w M-40, Stanisław Dymek i Irek Bedyk w M-50 oraz Dorota Chmiel.

Wszystkich widzów zapraszamy na pierwszy start amatorów o godz. 11 na dystansie 400 m pływania, 8 km jazdy na rowerze i 2 km biegu. Natomiast w samo południe wystartują zawodnicy na dystansie „długim”, czyli 750 m pływania, 20 km jazdy na rowerze i 5 km biegu. Najlepsi zawodnicy w klasyfikacji generalnej otrzymają nagrody finansowe, a w kategoriach wiekowych nagrody rzeczowe. Każdy, kto ukończy zawody otrzyma pamiątkowy medal, koszulkę i pakiet sponsorski.

Organizatorami zawodów są: Płockie Towarzystwo Triathlonu DELTA, Miejski Zespół Obiektów Sportowych, WOPR Płock oraz Urząd Miasta Płocka.

Zapraszamy na podstronę informacyjną odnośnie zawodów w Płocku które już w tę niedzielę – zaktualizowaliśmy listy startowe na dzień 11 czerwca.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.