Herbalife – Susz

Dymek informacje, triathlon, zawody Leave a Comment

Zmierzyli się z ambasadorami

Sześciu zawodników PTT Delty wystatowało w Herbalife Triathlon Susz 2011.

Wspaniale spisali się nasi triathloniści w tegorocznej edycji suskiego triathlonu. W tej dwudniowej imprezie wzięło udział ponad 600 zawodników z Polski i Europy.

Największe emocje wzbudziły sobotnie mistrzostwa Polski na dystansie długim (1,9 km pływania-90 km jazdy na rowerze-21,1 km biegu). W zawodach tych wystartowała rekordowa liczba uczestników. Z 432 osób, które podjęły się wyzwania zawody ukończyło aż 359 triathlonistów. W grupie tej byli ambasadorzy HTS 2011, Łukasz Grass, Bartłomiej Topa, Piotr Adamczyk oraz Tomasz Karolak.

Trasę triathlonu najszybciej pokonał Anton Błochin z Ukrainy. Ten 25-letni zawodnik uzyskał fenomenalny czas 4 godz. 5 min. 57 sek. Drugie miejsce zajął jego równieśnik, Przemysław Szymanowski, który zdobył tytuł mistrza Polski. Najlepsza kobieta, Ewa Bugdoł, zawody ukończyła na 31 miesjcu z świetnym czasem 4godz.42 min 2min.

Nas jednak interesował start czterech płockich muszkieterów. Dwóch z nich poprawiło rekordy życiowe z zeszłego roku. Waldemar Gieres zajął 82 miejsce w całym triathlonie oraz 8 w kategorii wiekowej M-40. Na uznanie zasługuje jednak jego nowy rekord życiowy, czyli 5godz. 5min 49sek. Jak zwykle na wyskości zadania stanął Stanisław Dymek. Do mety dostarł tylko 2 miejsca za prezesem klubu i mógł odmeldować wykonanie zadania, czyli zdobycie medalu Mistrzostw Polski weteranów w kategorii M-55. Stanisław zdobył brązowy medal, ale jak podkreślił na mecie, kosztował go najwięcej wysiłku. Musiał poprawić swój rekord życiowy, który od soboty wynosi 5 godz. 6 min. 5 sek.

Na 139 miesjcu triathlon ukończył Piotr Chmiel. Czas 05:24:12 dał mu 15 miejsce w kategorii młodzieżowej. Czwarty z płockich zawodników, Ireneusz Bedyk, dotarł na metę w czasie 5 godz. 42 min 24 sek. Wynik ten pozwolił mu zająć 198 miejsce w generalce oraz 8 w kategori M-50.

W niedzielę dwóch naszych zawodników wystartowało w Suszu triathlonie na dystansie sprinterskim, czyli 0,75-20-5. W stawce 111 zawodników, którzy ukończyli zmagania, 27 miejsce zajął Sebastian Dymek (czas 1 godz. 10 min 29 sek) , natomiast Przemek Stelmaszewski był 54. (czas 1 godz. 20 min 15 sek).

Za dwa tygodnie zawodnicy PTT Delta wystartują w Środzie Wielkopolskiej w mistrzostwach Polski weteranów na dystansie olimpijskim.

Wyniki długi dystans.

Wyniki sprint.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.