PTT DELTA na największym biegu w historii Polski

Dymek zawody Leave a Comment

Nasi zawodnicy testowali Nike + SportWatch GPS TOM TOM podczas Półmaratonu Warszawskiego.

Siódma edycja warszawskiego półmaratonu przejdzie do historii. Pobity został rekord frekwencji, ponieważ dystans 21097,5 m ukończyło dokładnie 7191 biegaczy! Rekord jest udziałem zawodników naszego klubu, którzy byli widoczni na trasie niedzielnego półmaratonu.

Jednak poza udziałem zawodnicy DELTY zajęli w kilka czołowych miejsc w klasyfikacjach branżowych.

Blisko czołówki był Łukasz Kalaszczyński, który w tym roku zadebiutuje na dystansie Half Ironman w Suszu. Kalaszczyński przybiegł na metę na 23 pozycji osiągając czas 1:14:00. W kategorii pracowników oświaty Łukasz zajął drugie miejsce. Łukasz był jednym z sześciu zawodników drużyny TOMTOM, która podczas zawodów testowała Nike + SportWatch „w terenie”. Wrażenia naszego najlepszego zawodnika były bardzo pozytywne po użyciu zegarka. Łukasz podkreślił, że „SportWatch pomógł mi w poprawieniu mojego rekordu życiowego w półmaratonie”.

W ramach 7. Półmaratonu Warszawskiego prowadzona była klasyfikacja pracowników administracji publicznej i samorządowej, w której wystartowało 145 zawodników z całej Polski. Siódme miejsce w „urzędniczej” kategorii zajął Sebastian Dymek. Czas 1:25:00 dał mu także 198 miejsce w klasyfikacji generalnej.

– Jestem zadowolony z wymagań, jakie postawiłem Nike + SportWatch GPS TOM TOM przed biegiem. Planowałem wynik 1:25. Dzięki funkcji pokazującej aktualne tempo udało mi się zrealizować swoje założenia idealnie. Niesamowite, ale pobiegłem 1:25:00! Duży plus dla SportWatcha za czytelny cyferblat. Przy wysokim tempie biegu i dużym zmęczeniu nie ma kłopotu z odczytem wyników– relacjonował od razu po biegu Dymek.

Rekord życiowy ustanowił Maciej Słodki. Jego nowa „życiówka” od niedzieli wynosi 1:36:44. Maciek zajął w półmaratonie 991 miejsce.

Razem do mety przybiegli Irek Bedyk (1:39:00), Waldemar Gieres (1:39:38) i Jacek Żółtowski (1:39:01).

Niedaleko za nimi przybiegł Stanisław Dymek, który mimo kontuzji uzyskał niezły czas 1:41:27.

Niespodziankę sprawił Dariusz Misztela, który także uzyskał dobry wynik pomimo trapiących go kontuzji, czyli 1:46:06.

 Dobry występ naszych zawodników jest optymistycznym prognostykiem przed najbliższymi duathlonami. Stanisław i Sebastian Dymek oraz Łukasz Kalaszczyński 28 kwietnia w Dzierżoniowie będą walczyć o medale mistrzostw Polski w crossduathlonie (dystans: 6 km bieg – 26 km jazdy na rowerze – 3 km biegu). Natomiast 3 maja w Janoszycach cała DELTA startuje w I Duathlonie po Mazowieckiej Szwajcarii (3-10-2). 

Relacja filmowa z 7. Półmaratonu Warszawskiego
http://www.youtube.com/watch?v=Gm-p_Qw5sWU&feature=youtu.be


 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.