Brązowy medal Stanisława Dymka!

Dymek zawody Leave a Comment

Płoccy triathloniści rozpoczęli swoje starty w 2012 roku od mistrzostw Polski w cross duathlonie.

Cross duathlon to dyscyplina, która składa się z biegu, jazdy na rowerze górskim i raz jeszcze biegu. W Dzierżoniowie odbyły się Mistrzostwa Polski w tej dyscyplinie. Dystanse, jakie mieli do pokonania sportowcy to 6 km biegu – 27 km jazdy na rowerze i 3 km biegu. Płock reprezentowało trzech zawodników PTT DELTA.

W kategorii OPEN wysokie dziesiąte miejsce zajął Łukasz Kalaszczyński, który prowadził przez większość dystansu biegowego. Prowadzenia nie udało mu się odzyskać podczas jazdy na rowerze, gdzie spadł kilka pozycji. Na drugim, także szybkim biegu, Łukaszowi nie udało się jednak dogonić czołówki. Mimo to dziesiąte miejsce w elicie należy uznać za spory sukces. Nieźle zaprezentował się także Sebastian Dymek, który zajął 21 miejsce w klasyfikacji generalnej.

Tradycyjnie już z imprezy mistrzowskiej z medalem na szyi wrócił Stanisław Dymek. W tym roku zdobył brąz w kategorii M-50. Wynik ten nie usatysfakcjonował płockiego Ironamna, ponieważ w poprzednim roku wygrał swoją grupę wiekową z kilkuminutową przewagą.

Wyniki z zawodów dostępne sa tutaj  http://www.pulsarsport.pl/upload/MP_28.04.2012.pdf

Już w najbliższy czwartek w Janoszycach odbędzie się I duathlon po Mazowieckiej Szwajcarii. Zawody są organizowane przez nasz klub oraz wystartują w nich nasi zawodnicy.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.