Faworyci I Duathlonu po Mazowieckiej Szwajcarii

Dymek informacje Leave a Comment

Będzie mocne otwarcie w Janoszycach

Już prawie 50 zawodników zgłosiło się do I Duathlonu po Mazowieckiej Szwajcarii

3 maja w „Zielonej Dolinie” w Janoszycach (gmina Brudzeń Duży) po raz pierwszy w regionie płockim odbędzie się duathlon, czyli dyscyplina składająca się z biegania, jazdy na rowerze i raz jeszcze biegania.

Jeżeli chodzi o kibiców, to szykuje się dobre widowisko. Po pierwsze ze względu na trasę, która została ułożona w ten sposób, że większość zmagań zawodników odbędzie się na terenie Zielonej Doliny. Po drugie, w zawodach weźmie udział kilku mocnych zawodników. Bez wątpienia najbardziej utytułowany z nich to Jacek Gardener aktualny mistrz Polski na dystansie Ironman. Zawodnik z Łowicza we wrześniu ubiegłego roku zwyciężył w triathlonie w Borównie pokonując dystans 3,8 km pływania-180 km jazdy na rowerze oraz 42 km biegu w 10 godzin i 11 sekund. W tym roku celem Gardenera jest obrona tytułu mistrz Polski i uporanie się z granicą 10 godzin. W historycznym zwycięstwie w Duathlonie po Mazowieckiej Gardenerowi przeszkodzić będą chcieli:

Wojciech Łachut z Mławy- doświadczony triathlonista, którego mocną stroną jest jazda na rowerze MTB;

Marek Barczewski z Torunia– pomimo krótkiego stażu w HalfIronmanie ma dobry rekord życiowy 5 godz. 00 min;

Łukasz Kalaszczyński (płocczanin mieszkający w Warszawie) – czarny koń zawodów. Łukasz ma niezwykle mocny bieg. Przez zimę poprawił jazdę na rowerze. Największy pechowiec ubiegłorocznych mistrzostw Polski w duathlonie, gdzie przewodząc stawce na rowerze złapał gumę i nie ukończył zawodów.

Poza zawodnikami renomowanymi już w Polsce do zawodów zgłosiła się rzesza amatorów, w tym wielu absolutnych debiutantów. W duathlonie wystartują triathloniści PTT DELTY ze Stanisławem Dymkiem i Waldemarem Gieresem na czele oraz zawodnicy z Warszawy, Łodzi oraz wielu innych miast.

 

Zapraszamy 3 maja do mazowieckiej Szwajcarii.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.