Siedmiu w maratonie berlińskim, dwóch w duathlonie w Poznaniu

Dymek informacje, zawody Leave a Comment

Bardzo dobre rezultaty uzyskali wczoraj nasi triathloniści. W Poznaniu w cross duathlonie Wierzchowiecki Group XDU 2011 wystartowali Łukasz Kalaszczyński i Sebastian Dymek.
Pomimo krótkiego dystansu, 4 km biegu – 14 km jazdy na rowerze MTB i 2km biegu zawody były bardzo trudne. Organizatorzy wyznaczyli trasę biegową i rowerową na stromej, trudnej technicznie górce saneczkowej.

W zawodach udział wzięła czołówka polskich triathlonistów m.in.: Filip Przymusiński, Filip Szołowski czy Marcin Ławicki. To jednak nasz zawodnik, Łukasz Kalaszczyński, pokazał triathlonowej elicie jak się biega. Już po kilkuset metrach oderwał się od czołówki i powiększał swoją przewagę. Momentami Łukasz miał nawet 100 metrów przewagi nad grupą pościgową. Do strefy zmian dobiegł pierwszy. Pomimo dzielnej walki na rowerze spadł na piąte miejsce, które spokojnie obronił podczas drugiego biegu. Piąte miejsce w kategorii open pozwoliło Łukaszowi stanąć na drugim miejscu podium. W kategorii wiekowej 25-29 nasz zawodnik ustąpił tylko Filipowi Szołowskiemu!

Dobrze zaprezentował się także drugi płocczanin. Sebastian spokojnie zaczął bieg, mijając kolejnych rywali na trasie. Bardzo dobrze jak na swoje możliwości pojechał część rowerową. Na drugim biegu dał się wyprzedzić tylko wicemistrzowi Polski juniorów młodszych w triathlonie (rozgrywane w Płocku) Robertowi Czyszowi. Ostatecznie Sebastian zajął wysokie 12 miejsce w „generalce” oraz pechowe czwarte w kategorii wiekowej. W klasyfikacji generalnej mężczyzn najlepszy okazał się sześciokrotny zwycięzca płockiego triathlonu Filip Przymusiński, a wśród kobiet Agata Litwin.

Siedmiu zawodników DELTY wystartowało w Berlinie w największym maratonie na świecie. Nasi zawodnicy uczestniczyli w wyjątkowym biegu, ponieważ Kenijczyk Patrick Makau ustanowił rekord świata. Makau poprawił rekord legendarnego Hailego o 29 sekund. Od niedzieli rekord świata w maratonie wynosi 2 godz. 3 min 38 sek.
Najlepiej z naszych zawodników pobiegł najstarszy z ekipy Stanisław Dymek. Stanisław „złapał” formę po Mistrzostwach Świata w duathlonie i uzyskał świetny wynik 3 godz. 19 min 00 sek. Na słowa uznania zasługuje Waldek Chmiel, który uporał się z problemami zdrowotnymi i ukończył maraton wraz z synami Kuba i Piotrkiem.

Poniżej wyniki zawodników Delty w Berlinie:
3287 Stanisław Dymek 3h19:00
7500 Waldemar Gieres 3h29:25
5332 Piotr Chmiel 3h29:42
5707 Ireneusz Bedyk 3h31:23
15811 Waldemar Chmiel 4h11:55
16421 Jakub Chmiel 4h14:49
20038 Dariusz Misztela 4h34:59

Gratulujemy!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.