Zawodnicy PTT DELTA na podium w Poznaniu. Stasiek znów startuje!

Dymek sport, triathlon, zawody Leave a Comment

W niedzielę odbyła się premierowa edycja LOTTO POZnan* Triathlon. Zawody zostały rozegrane na dwóch dystansach: ¼ IM oraz ½ IM. Czwórka naszych zawodników wystartowała na krótszym dystansie w ramach przetarcia przed Herbalife Gdynia Triathlon.

Trzecie podium w kategorii OPEN w czwartym starcie w tym sezonie wywalczył Łukasz Kalaszczyński. Po kontuzji nie ma ani śladu. Nasz zawodnik od początku utrzymywał się w czołówce. Uzyskał 8. czas pływania oraz 9. czas jazdy na rowerze. Tradycyjnie najmocniejszą stroną Łukasza był bieg, w którym uzyskał najlepszy zawodów. O podium walczył do samej mety, ponieważ czwartego na mecie Jakuba Deca wyprzedził na ostatnim kilometrze. Zwyciężył Sergiej Kurockin z Ukrainy. Drugi był zwycięzca z ¼ IM Sierakowa Jakub Kaczmarek. Łukasz był także trzeci w kategorii wiekowej M 20-29. Świetny wynik Łukasza to dobry prognostyk przed startem w Gdyni.

999993_580576551981663_845496438_nDobrą formę zaprezentował Waldemar Gieres, który zajął w klasyfikacji generalnej 50 miejsce oraz ósme w kategorii wiekowej M-40-49. Warto zaznaczyć, że Waldek uzyskał 27. wynik jazdy na rowerze. Forma to efekt lipcowego obozu rowerowego w Toskanii.

Na podium stanął też Ireneusz Bedyk, który zajął drugie miejsce w kat. M 50-59. Co ciekawe, Irek uzyskał ten sam czas co zwycięzca kategorii, przegrywając praktycznie na linii mety. Na podkreślenie zasługuje fakt, że także Bedyk doskonale pojechał na rowerze, osiągając 33. rezultat w tej konkurencji. W klasyfikacji generalnej Ireneusz Bedyk zajął 122 miejsce.994257_580576938648291_1843362929_n

Bardzo dobry come back po kontuzji zaliczył Stanisław Dymek, który pokazał się na triathlonowych trasach po 11 miesiącach przerwy. Powodem absencji była operacja braku, którą Stanisław przeszedł w marcu. Początkowo sezon ten miał być spisany na straty, ale okazało się, że na powrót nasz weteran nie będzie czekał do 2014 roku.  Dymek senior zajął 165 miejsce OPEN i wysokie czwarte w kategorii M 50-59. Była szansa na podium. Nasz doświadczony zawodnik uległ wypadkowi na trasie kolarskiej (zawodnicy jechali podczas intensywnego deszczu). Zanim się pozbierał, stracił kilka cennych minut. Do trzeciego zawodnika zabrakło zaledwie dwóch minut.

Oba dystanse LOTTO POZnan* Triathlon ukończyło ponad 1300 zawodników, w tym: olimpijczycy Agnieszka Jerzyk (1. w ½ IM) czy Bartłomiej Pawełczak (2. w ½ IM) oraz Prezydent Poznania Ryszard Grobelny.

Wyniki dystansu krótkiego.

http://w.sts-timing.pl/pliki/tri_poznan_krotki.pdf

W Herbalife Triathlon 10-11 sierpnia 2013 r. w Gdyni wystartuje liczna grupa z Płocka m.in: Łukasz Kalaszczyński, Waldemar Gieres, Ireneusz Bedyk, Maciej Słodki, Stanisław Dymek, Sebastian Dymek, Szczepan Śliwiński, Damian Lewandowski, Waldemar Chmiel, Piotr Chmiel oraz Radosław Wyrwas w MP w aquathlonie.

Start zawodników PTT DELTA był współfinansowany ze środków Gminy-Miasto Płock.

PŁOCK321

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.