Poznaj trasę duathlonu

Dymek informacje Leave a Comment

Tak jak obiecaliśmy, przedstawiamy trasy I duathlonu po Mazowieckiej Szwajcarii.

Runda biegowa:
pierwszy bieg 3 x  1km drugi bieg 2 x 1 km. Całość na terenie Zielonej Doliny.

S/M – start/meta
T – strefa zmian

Duathlon po Mazowieckiej Szwajcarii jest wyjątkowy ze względu na swoją trasę! Krótkie dystanse nie zostały wybrane przypadkowo. Bieg odbywa się na rundzie jednego kilometra, na której zawodników czekają do pokonania trzy stumetrowe podbiegi. „Lekko podmęczeni” zawodnicy rozpoczną cześć kolarską. Ta zaczyna się ok. dwustumetrowym podjazdem. Krótki, płaski odcinek dla uspokojenia i mamy zapowiedź tego, co nas czeka w mateczniku Brudzeńskiego Parku Krajobrazowego. Drugi kilometr to ostry zjazd w dolinę Skrwy i równie mocny podjazd. Następne 4 kilometry trasy to polna droga, gdzie bez żadnych przeszkód można rozwinąć duże prędkości. Na półmetku zawodnicy dojadą do 250-metrowego podjazdu wyłożonego starym brukiem, jakiego nie powstydziłby się nawet Wyścig Paryż-Roubaix. Po pokonaniu podjazdu zawody wejdą w finałową fazę. To, co czeka zawodników w drugiej części rowerowej nie da się opisać słowami, to trzeba przeżyć! Zmiana konfiguracji trasy, naturalne i sztuczne przeszkody oraz grząski teren sprawią, że na drugie bieganie sportowcy ruszą „mocno zmęczeni”. Drugi bieg to tylko 2 km, ale w tym 600 m to podbiegi.

Trasa kolarska: jedna runda 10 km

Zawody będą nie lada widowiskiem także dla kibiców. Start i meta zostaną zlokalizowane w ośrodku „Zielona Dolina”. Bieg będzie rozgrywany po „koronie” doliny. Biegnący zawodnicy na całej trasie będą widoczni dla kibiców.

Aby wziąć udział w I Duathlonie po Mazowieckiej Szwajcarii należy wysłać zgłoszenie (imię i nazwisko, data urodzenia, klub) na adres dymmaraton@wp.pl do 30 kwietnia.
Nie obowiązuje żadna opłata startowa!

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.