Młodzi w Górznie – Słodki w Sandomierzu

Dymek informacje, sport, triathlon, zawody Leave a Comment

Tradycyjnie w Górznie odbyły się XXV Mistrzostwa Polski w Triathlonie na dystansie olimpijskim. Po ciężkim starcie w Gdyni na udział w zawodach w Górznie zdecydowali się zawodnicy, którzy nie mieli w nogach niedzielnego dystansu HalfIronmana.

Mistrzem Polski został weteran Marek Jaskółka, który powtórzył czerwcowy sukces w Susza z dystansu sprinterskiego. Srebro wywalczył  Mateusz Kaźmierczak, a brąz Sylwester Kuster. Natomiast wśród kobiet zwyciężyła uczestniczka olimpiady w Londynie Agnieszka Jerzy. Pokonała Paulinę Kotficę i Ewę Komander.

mlodzi

Pierwszy z zawodników PTT DELTA metę osiągnął Radosław Wyrwas. Zajął 77 miejsce z czasem 2:46:45. Radek bardzo dobrze popłynął (24:17), ale z powodu przebytej przed zawodami choroby opadł z sił i stracił szanse na  lepszy wynik. Start w Górznie był drugą „olimpijką” ukończoną przez Wyrwasa. Na 83 pozycji zawody ukończył debiutant na dystansie olimpijskim Radosław Groczewski. Uzyskał czas 2:51:28. Dwa miejsca po nim na metę dotarł Maciek Salmonowicz, który w debiucie uzyskał czas 2:54:52.

Wyniki z Górzna

Czwarty z zawodników PTT DELTA, dr Maciej Słodki wystartował w Sandomierzu w V Triathlonie Ziemi Sandomierskiej, który był również Mistrzostwami Polski Lekarzy w Triathlonie. Tytuł mistrzowski zdobył znany z płockiego triathlonu Piotr Kalinowski z Włocławka. Nasz zawodnik uplasował się na 9 miejscu w MP lekarzy (6. w kategorii). W klasyfikacji OPEN Słodki zajął 41 miejsce. Jak podkreślił Maciek, odczuwał jeszcze trudy Herbalife Gdynia Triathlon na każdej z trzech konkurencji.

Wyniki z Sandomierza

W tym sezonie zawodnicy PTT DELTA wystartują jeszcze w jednym triathlonie w Borównie. Zawody odbędą się 1 września.

Ireneusz Bedyk zmierzy się z dystansem ½ Ironaman. Po raz pierwszy nasz klub wystawi sztafetę na dystansie Ironaman. W jej składzie wystąpią: pływanie – Łukasz Kalaszczyński, rower – Waldemar Gieres, bieg – Stanisław Dymek.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.