Stanisław Dymek Mistrzem Polski w crossduathlonie

Dymek zawody Leave a Comment

Mamy złoto!

Stanisław Dymek zdobył mistrzostwo Polski w crossduathlonie.

W ostatnią sobotę w Dzierżoniowie k/Wrocławia odbyły się Mistrzostwa Polski w crossduathlonie we wszystkich kategoriach wiekowych. Młodzicy oraz juniorzy młodsi walczyli na dystansie 2 km biegu, 7 km jazdy na rowerze górskim i 1 km biegu. Natomiast seniorzy i weterani mieli do pokonania o wiele dłuższe dystanse: 6 km biegu przełajowego, 30 km jazdy na rowerze i 3 km biegu.

Płockie Towarzystwo Triathlonu Delta  reprezentowało w Dzierżoniowie dwóch zawodników w kategorii weteran. Prezes klubu , Waldemar Gieres zajął w kategorii M-40 4 miejsce w czasie 1 godz. 38 min. 00 sek.

Najstarszy zawodnik płockiego klubu, Stanisław Dymek, startował w kat. M-50. Przed startem należał on do faworytów tej kategorii wiekowej, gdyż w poprzednich latach zdobywał już medale zarówno w duathlonie, jak i triathlonie. Przełajowa trasa, zarówno biegowa i kolarska, nie były trudne technicznie, ale za to bardzo ”szybkie”.  Takie warunki preferowały Stanisława Dymka do grona faworytów, gdyż nasz triathlonista przygotowuje się do startu w Mistrzostwach Świata w duathlonie na długim dystansie (10 km biegu+150 km jazdy na rowerze+30 km bieg w szwajcarskim Zofingen. Płocki weteran wygrał zdecydowanie w swojej kategorii z czasem (1 godz. 39min 03 sek). Drugiego na mecie Jana Litwina z Wrocławia wyprzedził o 3 minuty, a trzeciego Jerzego Surfanowicza z Dąbrowy Górniczej o ponad 4 minuty.

Już za miesiąc płoccy triathloniści zmierzą się w Suszu k/Iławy na znaczenie dłuższym dystansie pół Ironmana (1,9 km pływania, 90 km jazdy na rowerze i biegu półmaratońskiego, czyli 21,1 km). Do tych zawodów przygotowują się: Waldemar Gieres, Ireneusz Bedyk, Waldemar i Piotr Chmiel oraz Stanisław i Sebastian Dymek.

A 28 maja zawodnicy DELTY jadą do Wąsoszy na crossduathlon na  dystansie sprinterskim  0,6-14-3.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.