Pięciu zawodników DELTY na podium w triathlonie MTB w Kozienicach!!!

Dymek zawody Leave a Comment

W niedzielę odbyła się premierowa edycja triathlonu w Kozienicach. Zawody były częścią cyklu Wheeler Triathlon Tour MTB, który organizuje Jerzy Górski. Pomimo zerowej promocji imprezy, do Kozienic przyjechało ponad stu zawodników, którzy wystartowali w: aquathlonie dla dzieci, Otwartych Mistrzostwach Kozienic dla amatorów oraz dystansie głównym wliczanym do GP Triathlon Tour.

Zawody odpuścili Mateusz Kaźmierczak i Filip Przymusiński, którzy  w Płocku zajęli odpowiednio pierwsze i trzecie miejsce. Dlatego obecność Krzysztofa Augustyniaka (drugi w Płocku) była sygnałem, że doświadczony zawodnik z Polkowic celuje w zwycięstwo w całej klasyfikacji. Wśród kobiet faworytką była Agnieszka Cieślak, która w tym sezonie uzbierała długą listę zwycięstw, a na mistrzostwach Polski w sprincie zajęła wysokie trzecie miejsce.

Trasa kozienickiego triathlonu była bardzo ciekawa i atrakcyjna. Zawodnicy rywalizowali na dystansie 750/15/3 . Dwa okrążenia wokół pomostu z wyjściem z wody dały kibicom możliwość zobaczenia czym jest triathlon z bardzo bliskiej odległości. Początek trasy rowerowej wskazywał, że będzie to kolejny triathlon mtb „po twardym”. Jednak już po kilometrze trasa wiodła pokrytą tłuczywem drogą w budowie. Hitem całej trasy była stodoła, przez którą przejeżdzali dwukrotnie. Za stodołą kolejny „odcinek specjalny” przez środek gospodarstwa rolnego, a następnie powrót polnymi drogami i znów asfaltem do Kozienic. Trasa biegowa była częściowo przełajowa, reszta zaś wiodła po ścieżkach parku.

W klasyfikacji generalnej zwyciężył Krzysztof Augustyniak przed Marcinem Ławickim i Dariuszem Kowalskim. Tym samym Augustyniak objął prowadzenie w cyklu Wheeler’a. Natomiast w „generalce” kobiet podium wyglądało tak samo jak w Płocku. Zdecydowanie wygrała Agnieszka Cieślak. Drugie miejsca zajęła Agata Pecyna, a trzecie Magdalena Wiśniewska. Liderką z przewagą 16 punktów jest oczywiście Cieślak.

Za mało miejsca na podium

Rewelacyjnie w Kozienicach spisali się nasi zawodnicy. Z siedmiu startujących w zawodach, aż pięciu stanęło na podium. W kategorii M-50 zawodnicy DELTY zgarnęli wszystkie miejsca na podium. Zwyciężył Stanisław Dymek (17 wśród mężczyzn), drugie miejsca zajął Ireneusz Bedyk (20 m. mężczyźni). Pomimo kontuzji dzielnie walczył na trasie Dariusz Misztela, który stanął na najniższym stopniu podium (27 gen). Ósme miejsce wśród mężczyzn zajął Sebastian Dymek, który także stanął na trzecim stopniu podium w kategorii M-30. Kolejne trzecie miejsce zajął Waldemar Gieres, który startował ze świeżą raną dłoni. W klasyfikacji generalnej prezes zajął 15 miejsce.

W Kozienicach wystartowało także dwóch młodych zawodników: Radosław Wyrwas zajął 26 miejsce wśród mężczyzn (7 w kat. M-20), a Radosław Gronczewski 37 (11 w kat. M-20).

Zawody w Kozienicach należy ocenić na plus. Niewielkie niedociągnięcia organizacyjne można zrzucić na brak doświadczenia. Warto podkreślić, że zawody nie posiadały żadnej promocji. Jedyna wiadoma przed zawodami była taka, że triathlon się odbędzie. Żadnych map, informacji i zapowiedzi. Absolutna cisza. Miejmy nadzieję, że w przyszłym roku komunikacja na linii organizator-zawodnicy ulegnie znacznej poprawie.

wyniki 

Klasyfikacja GP Wheeler MTB Tour po edycjach w Płocku i Kozienicach

mężczyźni:

 1. Krzysztof Augustyniak 142
 2. Dariusz Kowalski 117
 3. Dominik Szymanowski 95
 4. Mateusz Kaźmierczak 75
 5. Wojciech Łachut 74
 6. Marcin Ławicki 67
 7. Filip Przymusiński 61
 8. Sebastian Dymek 60
 9. Łukasz Michalak i Piotr Stanik 51

kobiety:

 1. Agnieszka Cieślak 150
 2. Agata Pecyna 134
 3. Magdalena Wiśniewska 122
 4. Beata Silska 102
 5. Jagna Łunkiewicz 99

Kolejny triathlon z cyklu Wheeler MTB Tour już w najbliższą sobotę w Ostrzycach. Zawody mają rangę Mistrzostw Polski w cross triathlonie, będzie to także finał Wheeler MTB Tour.

Nasi zawodnicy plasują się w swoich kategoriach wiekowych na czołowych pozycjach, dlatego do Ostrzyc jadą walczyć o kolejne medale Mistrzostw Polski oraz czołowe miejsca wklasyfikacji końcowej Wheeler MTB Triathlon Tour.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.