Dobre wyniki na otwarcie sezonu

Dymek zawody Leave a Comment

Dziewiątka naszych zawodników wystartowała w Mistrzostwach Polski Weteranów na dystansie olimpijskim w Środzie Wielkopolskiej. W 2010 i 2011 roku zdobyliśmy w Środzie po jednym brązowym krążku. W tym roku niestety nie udało się wywalczyć medalu, ale zawodnicy DELTY uzyskali kilka wartościowych rezultatów, które są dobrym prognostykiem przez długimi triathlonami w Suszu i Radkowie.

W kategorii OPEN zwyciężył junior z Katowic Adam Głowgowski, a wśród kobiet Małgorzata Otworowska. Zawody ukończyła rekordowa liczba 198 zawodników.

Najwyższe miejsce w „generalce” z płockich zawodników zajął Łukasz Kalaszczyński, który w drugiej w życiu „olimpijce” pokonał ten dystans poniżej dwóch godzin. Czas 1:58:48 dał Łukaszowi 16 miejsce, premiowane nagrodą finansową.

Dobrze zaprezentował się także drugi zawodnik, który już za niecały miesiąc zadebiutuje w Suszu na dystansie połowy Ironmana. Sebastian Dymek przybiegł na metę na 41 miejscu z czasem 2:10:05. Piotr Chmiel, który przygotowuje się do Mistrzostw Polski na dystansie długim (3-80-20) w Radkowie, zajął 92 z dobrym czasem 2:24:12. Z naszych weteranów najszybszy okazał się Ireneusz Bedyk, który na metę dotarł z Chmielem jr. Irek zajął wysokie 4 meisjce w kategorii 55-59 oraz uzyskał czas 2:24:28. Z bardzo dobrej strony pokazał się Jarosław Malanowski, który powrócił na triathlonowego ścigania po ośmiu latach przerwy. Jarek pokazał się się dobrze w każdej z trzech konkurencji i uzyskał niezły czas 2:25:54. W OPEN zajął 97 miejsce, natomiast w swojej kategorii wiekowej (50-54) bardzo wysoką szóstą pozycję. Także szósty w swojej kategorii (55-59) był niezniszczalny Stanisław Dymek. Pomimo kłopotów zdrowotnych wiceprezes klubu wraca do formy. Z czasu 2:29:25 był w miarę zadowolony, mniej z miejsca w kategorii wiekowej. Cztery miejsca w generalce za Dymkiem, czyli na 120 pozycji swój debiut w olimpijce ukończył Maciej Słodki. Gdy Maciek wpadł na metę zegar pokazał wynik 2:30:40. Niezły występ zanotował kolejny rekonwalescent, Waldemar Chmiel. Pomimo kłopotów sprzętowych Waldek dobiegł na metę na 134 miejscu z czasem 2:33:52. W kategorii wiekowej zajął 8 miejsce. Niestety nie udało się obronić brązu sprzed roku Dorocie Chmiel. W tym roku trafiła na naprawdę mocne konkurentki i pomimo dobrego pływania zajęła w swojej kategorii wiekowej 4 miejsce z czasem 3:18:48.

Dobre wyniki zawodników DELTY są pozytywnym prognostykiem przed niedzielnym triathlonem w Płocku, a przede wszystkim przed Half Ironman Susz i MP w triathlonie na dystansie długim (3-80-20) w Radkowie. Obie imprezy mistrzowskie odbędą się już w lipcu.

Wyniki na stronie organizatora: http://www.triathlonsroda.pl/index.php/wyniki-zawodow

 

Trzymajcie za nas kciuki i do zobaczenia w niedzielę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.