Ruszają zapisy do X Ogólnopolskiego Triathlonu o Puchar Prezydenta Miasta Płocka

Dymek triathlon 1 Comment

W tym roku jubileuszowa, dziesiąta edycja Ogólnopolskiego Triathlonu o Puchar Prezydenta Miasta Płocka odbędzie się w sobotę 13 czerwca. Aby sprostać rosnącym wymaganiom zawodników już teraz uruchomiliśmy zapisy w formie elektronicznej.

Triathlon o Puchar Prezydenta Miasta Płocka to największa impreza triathlonowa na Mazowszu.
W 2014 roku Otwarte Mistrzostwa Amatorów oraz w start główny o Pucha Prezydenta ukończyło 297 zawodników. Także w tym roku, już po raz trzeci, w ramach płockiego triathlonu odbędą się Mistrzostwa Polski Lekarzy w Triathlonie MTB.

Zawodnicy będą rywalizować w malowniczej scenerii Wzgórza Tumskiego. Część pływacka zawodów obydwa się w Zalewie Sobótka, a jazda na rowerze i bieg wokół zalewu. Doskonała lokalizacja sprawia, że płocki triathlon jest niezmiernie widowiskowy dla kibiców.

Triathlon o Puchar Prezydenta Miasta Płocka jest przyjazny dla początkujących zawodników.
W pierwszym starcie, Otwartych Mistrzostwach Płocka Amatorów, zawodnicy rywalizować będą na dystansie 400 metrów pływania – 8 km jazdy na rowerze i 2 km biegu. Natomiast Triathlon o Puchar Prezydenta Miasta Płocka dedykowany jest bardziej zaawansowanym zawodnikom. Rywalizacja odbywa się na dystansie 750 metrów pływania – 20 jazdy na rowerze oraz 5 km biegu. Wszystkich zawodników obowiązuje jazda na rowerach MTB.

W dotychczasowych edycjach triathlonu startowali zawodnicy ze krajowej czołówki m.in: Filip Przymusiński (sześciokrotny zwycięzca), Krzysztof Augustyniak, Mateusz Kaźmierczak, Maria Pytel, Monika Smaruj czy Agnieszka Cieślak.

Aby wystartować w X Ogólnopolskim Triathlonie o Puchar Prezydenta Miasta Płocka należy wypełnić formularz zgłoszeniowy i przelać na konto PTT DELTA opłatę startową.

[iconbox icon=”home” iconColor=”#52ad7d” type=”inline”][/iconbox]

Wszystkie informacje na temat triathlonu zawarte są lub zostaną dodane w odpowiednim czasie – na stronie poświęconej tegorocznej edycji  (zielona ikonka z lewej lub z menu na górze Triathlon w Płocku – 2015).

 

 

 

 

 

Comments 1

  1. Pingback: Co, gdzie, kiedy – czyli krótko i na temat o płockich biegach w sezonie 2015. | Biegaj z Dymkiem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.