Gorący triathlonowy weekend

Dymek sport, triathlon, zawody Leave a Comment

W miniony weekend zawodnicy PTT DELTA wystartowali w Garmin Iron Triathlon  w Ślesinie oraz w Pucharze Polski w Rawie Mazowieckiej.

W Ślesinie odbył się finał czteroetapowego cyklu triathlonów na dystansie ¼ Ironmana. W drugiej części cyklu w Szczecinku startowała już rodzina Chmielów. W  Ślesinie w zawodach udział wzięli także Sebastian Dymek i Maciej Salmonowicz.

Dystans 950 metrów pływania, 45 kilometrów jazdy na rowerze i 10,5 km biegu najszybciej pokonał Adam Głogowski oraz Małgorzata Szczerbińska (zwyciężczyni tegorocznego Duathlonu po Mazowieckiej Szwajcarii).  Warto dodać, że Głogowski w konkursie dodatkowym wygrał także, a może przede wszystkim, nowiutkie Renault Clio.

Najszybszym zawodnikiem DELTY był Sebastian Dymek, który zajął 22 miejsce w stawce 326 zawodników którzy ukończyli zawody. W kategorii wiekowej 30-34 Dymek zajął wysokie 6 miejsce. Czas, jaki uzyskał na mecie, 2:15:59, był o 8 minut lepszy niż uzyskany w Sierakowie na tym samym dystansie.slesin

209 miejsce w „generalce” i 13 w kategorii wiekowej 18-24 zajął Piotr Chmiel. Na mecie uzyskał czas 2:46:43. Tuż z nim finiszował Chmiel senior, czyli Waldemar. Uzyskał czas 2:51:09, który dał mu 233 miejsce w OPEN oraz 12 w kategorii wiekowej.

Debiut na dystansie ¼ IM zaliczył Maciej Salmonowicz. Maćkowi udało się złamać granicę 3 godzin. Czas na mecie to 2:57:38. Nasz zawodnik zajął 263 miejsce w kategorii OPEN oraz 62 w kategorii wiekowej 35-39.

Na podium w Ślesinie stanęła nasza zawodnicza Dorota Chmiel, która zajęła pierwsze miejsce w swojej kategorii wiekowej. W klasyfikacji kobiet nasza zawodniczka zajęła 23 miejsce.

Poniżej wyniki do pobrania:

http://w.sts-timing.pl/pliki/Garminslesin.pdf

W niedzielę, przy równie ekstremalnej pogodzie, w Rawie Mazowieckiej walczył Łukasz Kalaszczyński. Był to pierwszy start naszego asa po kontuzji, która wykluczyła Łukasza ze startu w Suszu.

Jak się okazało, Łukasz wrócił do wysokiej formy. W Rawie startowali Ukraińcy, mistrz Polski na dystansie długim Sylwester Kuster, kadrowicz Maciej Chmura czy uczestnik MŚ w IronManie na Hawajach Michał Siejakowski. Nasz zawodnik zajął wysokie 12 miejsce. Warto dodać, że pomimo samotnej jazdy na rowerze, Łukasz uzyskał dobry wynik 2:17:02.
W klasyfikacji generalnej mężczyzn zwyciężył Sergiej Kurockin, a wśród kobiet reprezentantka Polski Ewa Komander.

Wyniki z Rawy Mazowieckiej poniżej:

http://w.sts-timing.pl/pliki/wyniki_openrawa2013.pdf

Już w najbliższą niedzielę zawodnicy PTT DELTA wystartują w Triathlonie w Poznaniu na dystansie ¼ IM. Będzie to generalny sprawdzian przez najważniejszą imprezą w roku, czyli Herbalife Gdynia Triathlonem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.