Darek kontra Baikal Ice Marathon

Jacek Żółtowski news Leave a Comment

O swoich przygotowaniach do startu opowie Darek Jakubowski, zapraszamy do czytania.

[divider_line]Powoli nadchodzi marzec. A jak marzec to dzień startu po lodzie zamarzniętego Bajkału w XIV Baikal Ice Maratchon. Po doświadczeniach ubiegłorocznego startu, w tym roku, zaplanowałem przygotowania i start na dystansie półmaratonu.

Niestety w przygotowaniach z uwagi na sezon zimowy nie obyło się bez grypy, która wyłączyła mnie z treningów na 2 tygodnie. Jednak dzień startu zbliża się nieubłaganie a treningi trzeba było kontynuować, chociaż straconego czasu nie da się już niestety nadrobić.

Start do biegu jest zaplanowany na dzień 7 marca na godz. 9.00 czasu miejscowego (u nas będzie godz. 3.00). Poprzedni start był „łaskawy”, temperatura -10 st.C i delikatny, łagodny wietrzyk. Jakie będą warunki w tym roku? Nie wiemy.

Ze swojej strony chciałbym by było ciężko, by była niska temperatura, zaspy, wiał wiatr i padał śnieg. Bieg w dobrych warunkach już mam za sobą, teraz przydałoby się dodatkowe wyzwanie jakim jest pogoda. Takie warunki zwiększą szanse na dobry wynik. Dziękuję rodzinie, znajomym i przyjaciołom za wsparcie które mi okazują. Udział w biegu zorganizowany został dzięki wsparciu Urzędu Miasta Płocka. Trzymajcie za mnie kciuki.

fot. archiwum autora

Pozdrawiam. Darek Jakubowski

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.