Sztafeta PTT DELTA druga w Borównie

Dymek informacje, triathlon, zawody Leave a Comment

Znakomicie zakończył się sezon triathlonowy 2013 dla naszego klubu. W ostatnim triathlonie odnieśliśmy sukces drużynowy. Sztafeta PTT DELTA w składzie: Radosław Wyrwas, Waldemar Gieres oraz Stanisław Dymek zajęła drugie miejsce podczas „The Panasonic Evolta 2013 Triathlon in Poland” w Borównie.

Indywidualnie na dystansie ½ Ironamna wystartował Ireneusz Bedyk. Nasz zawodnik zajął 151 miejsce w klasyfikacji generalnej oraz piąte w kategorii wiekowej M50-59. Dystans 1900 metrów pływania – 90 km jazdy na rowerze oraz 21,1 km biegu Bedyk pokonał w czasie 5:54:26.

W klasyfikacji sztafet startowały drużyny złożone z pływaka, kolarza i biegacza. Na starcie stanęło 12 drużyn. Dla PTT DELTA zawody zaczęły się bardzo dobrze. Radosław Wyrwas wyszedł z wody na pierwszej pozycji z ponad sześciominutową przewagą nad drugim zawodnikiem. Wyrwas uzyskał czas 1:17:16. Z powodu porywistego wiatru przesunięciu uległy boje nawrotowe, co spowodowało wydłużenie się trasy pływackiej. Przewagę na drugą drużyną powiększył prezes Waldemar Gieres. W trudnych warunkach pojechał 5:40:06, uzyskując drugi wynik wśród sztafet. Na trasę biegową z dużą przewagą wyruszył Stanisław Dymek. Szacunek dla tego zawodnika, który po zaledwie 6 tygodniach treningu odważył się pobiec dystans maratonu. Do 30.kilometra Stasiek utrzymywał prowadzenie ze sporą przewagą. Jednak pod koniec biegu braki w treningu dały o sobie znać. Na ostatnich kilometrach przed metą na prowadzenie wyszedł biegacz z Faurecia Team. Stanisław Dymek obronił jednak drugą pozycję, ponieważ trzeci na mecie Klub Triathlonowy „Żywiec”, mocno naciskał finiszując zaledwie minutę za PTT DELTA. Wynik jaki uzyskał Stanisław Dymek to 3:53:28 . Nasz zespół uzyskał łączny czas 10:52:42.

 

z14531131Q,Panasonic-Evolta-Triathlon-2013z14531134Q,Panasonic-Evolta-Triathlon-2013

Warto dodać, że na dystansie Ironman zwyciężył 25-letni reprezentant Węgier Attyla Szabo z rewelacyjnym wynikiem 9:02:37.

Pełne wyniki z triathlonu w Borównie w linku poniżej

http://sts-timing.pl/index.php?option=com_wrapper&view=wrapper&Itemid=7

Start zawodników PTT DELTA był współfinansowany ze środków Gminy-Miasto Płock

PŁOCK321

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.