Malanowski wicemistrzem Polski! Mistrz Dymek znów wygrywa! Kalach wciąż w czołówce!

Dymek informacje, triathlon, zawody Leave a Comment

Ostatni weekend był bardzo udany dla zawodników PTT DELTA. W każdych zawodach, w których startowaliśmy, pojawiliśmy się na podium.

W niedzielę w Gołdapi w Mistrzostwach Polski Amatorów na dystansie ¼  IronMan (w ramach cyklu Garmin Iron Triathlon) wystartował Jarosław Malanowski. W silnie obsadzonej kategorii M50 zajął bardzo wysokie 2 miejsce ulegając jedynie doświadczonemu i utytułowanemu Januszowi Misiaszkowi. Jarek od czasu przejścia do kategorii M50 podtrzymuje świetną passę, czego potwierdzeniem jest zdobycie tytułu wicemistrza Polski. W klasyfikacji ogólnej Malanowski zajął 68 miejsce, a osiągnął czas 2:24:14.

Poniżej wyniki zawodów z Gołdapi:

http://w.sts-timing.pl/pliki/GOLMPA.pdf

Nie zwalnia tempa nasz najlepszy zawodnik, Łukasz Kalaszczyński, który znów zajął miejsce na podium w klasyfikacji generalnej. W triathlonie w Szczecinie, zaliczanym do Enea Tri Tour, zajął drugie miejsce w klasyfikacji OPEN oraz pierwsze w kategorii wiekowej.  Dystans ¼ IronMana pokonał w czasie 2:13:58, ulegając o niecałe 5 minut z młodemu, ale znanemu i doświadczonemu na arenie międzynarodowej Kacprem Adamem z Częstochowy. Dzięki drugim miejscom w Sierakowie, Kołobrzegu i Szczecinie Łukasz jest w ścisłej czołówce całego touru. Szansa na kolejne punkty już 26 lipca w Poznaniu.

Poniżej wyniki z zawodów w Szczecinie:

http://w.sts-timing.pl/pliki/wyniki_szczecinkrotki2014.pdf

Kalach bieg kalach rower Kalach

Tradycyjnie ekipa PTT DELTA pojawiła się w Suszu. Tym razem czwórka naszych zawodników wystartowała na dystansie sprint. Był to dobry wybór, ponieważ dwukrotnie stanęli na podium. W sobotę zawodnicy rywalizowali na dystansie ½ IM, natomiast w niedzielę odbył się aquathlon oraz Mistrzostwa Polski w sprincie dla elity i w kategoriach wiekowych. Mistrzami Polski zostali Agnieszka Jerzyk i Mateusz Kaźmierczak. W wyścigu otwartym najszybciej z czwórki płocczan do mety dotarł Sebastian Dymek. W klasyfikacji open zajął 23 miejsce, natomiast w swojej kategorii wiekowej niespodziewanie 2 miejsce. Lokatę na podium Sebastian Dymek zawdzięcza bardzo dobremu biegowi (4 czas wśród wszystkich uczestników – dystans 5,8 km w średnim tempie 3:37/km). Sukces Dymka juniora jest tym większy, że w tym roku odpuścił przygotowanie triathlonowe na rzecz biegania. Dystans sprint (750-20-5,8) Sebastian ukończył w czasie 1:12:40.

Na najwyższym stopniu podium stanął natomiast Stanisław Dymek, który zaciekle walczył o prymat z Stanisławem Zajfertem, legendą polskiego triathlonu. Stasiek dysponował 6 lipca dobrym zdrowiem. Dzięki temu dobrze popłynął i tradycyjnie szybko przejechał trasę kolarską. Po strefie T2 miał 3 minuty straty do Zajferta, ale udało mu się dogonić rywala na 4 kilometrze i uzyskać jeszcze 2 minutową przewagę. W pokonanym polu pozostawił także Józefa Grandysa z Zakopanego, byłego pływaka, jednego z najdłużej startujących polskich triathlonistów. W klasyfikacji OPEN Dymek zajął 88 miejsce z czasem 1:20:49.

169 miejsce w OPEN i 28 w kategorii wiekowej zajął Radosław Wyrwas, który przekroczył metę z czasem 1:27:41.

Dużego pecha miał Maciek Salmonowicz, który przyjechał do Susza wypróbować swój nowy rower. Niestety, po w miarę niezłym pływaniu Maciek złapał  „gumę” na 15 kilometrze jazdy na rowerze. Częśc brakującej trasy pojechał na „feldze”, a część doszedł pieszo. Mimo wszystko pobiegł na trasę wokół jeziora Suskiego, zajmując ostatecznie 276 miejsce (50 w kategorii).  Przez defekt Maciej stracił kilkanaście minut, więc z pewności normalnie uplasowałby się w środku stawki.

Poniżej wyniki z Susza (dystans sprint):

http://w.sts-timing.pl/pliki/susz_2014_mp_m.pdf

Sebek podium Stasiek podium

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.