jacek-zoltowski (4)

Zmierz się z Mazowiecką Szwajcarią.

Dymek duathlon Leave a Comment

jacek-zoltowski (1)

Łukasz Kalaszczyński, Zielona Dolina-Janoszyce-Brudzeń Duży, zawody duathlonowe, 3 maj 2012r.

Ruszają zapisy do drugiej edycji Duathlonu po Mazowieckiej Szwajcarii. Premierowa edycja tej kameralnej imprezy zgromadziła na starcie ponad pięćdziesięciu uczestników. Pomimo krótkiego dystansu nie wszyscy zawodnicy ukończyli duathlon. Część biegowa duathlonu była wyznaczona na zboczach „Zielonej Doliny”, a trasa rowerowa na terenie Brudzeńskiego Parku Krajobrazowego. Na zaledwie kilometrowej rundzie biegowej zawodnicy musieli pokonać 300 metrów podbiegu, natomiast cześć rowerowa poprzecinana była licznymi wąwozami, strumieniami i jarami. Największe wyzwanie to ponad 300-metrowy podjazd pokryty zabytkową kostką brukową, czyli tzw. kocimi łbami. W tym roku trasa nie ulegnie zamianie, więc organizatorzy gwarantują nie lada emocje, zarówno zawodnikom, jak i kibicom. W poprzednim roku  kategorii mężczyzn trwała zacięta walka pomiędzy utytułowanym Jackiem Gardenerem, Arturem Kurkiem oraz Łukaszem Kalaszczyńskim. Dzięki dobremu biegowi pierwsze zwycięstwo odniósł zawodnik PTT Delta, Łukasz Kalaszczyński. Historyczną zwyciężczynią duathlonu została Agnieszka Burżacka-Tyc.

jacek-zoltowski (5)

Duathlon

Relację video z poprzedniej edycji znajdziecie tutaj.

Druga edycja Duathlonu po Mazowieckiej Szwajcarii odbędzie się w sobotę 20 kwietnia w Janoszycach. Biuro zawodów usytuowane będzie na terenie ośrodka „Zielona Dolina”. Zapisy na duathlon przyjmowane są na adres e-mailowy: sebastian@pttdelta.pl lub przez  formularz poniżej do 19 kwietnia. W zgłoszeniu należy podać: imię i nazwisko, rok urodzenia, miejscowość, klub. Po wysłaniu zgłoszenia należy dokonać opłaty startowej, która wynosi 30 PLN (do 31 marca). Od 1 kwietnia opłata wzrasta do 50 PLN. Organizatorzy wprowadzili limit 70 uczestników.

 

trasa biegowa

trasa biegu

trasa kolarska

trasa kolarska

 

Przed duathlonem odbędzie się VI Amatorski Przełajowy  Wyścig Rowerowy po Brudzeńskim Parku Krajobrazowym. Ze względu na przełajową charakterystykę trasy zawodników obowiązują rowery MTB.

Organizatorami II Duathlonu po Mazowieckiej Szwajcarii są: Urząd Gminy Brudzeń Duży oraz Płockie Towarzystwo Triathlonu DELTA.

Więcej szczegółów na stronie http://pttdelta.pl/duathlon/rok-2013/

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.