III Biegi Rodzinne

Dymek biegi, zawody Leave a Comment

DSCN2106

 W sobotę 80 zawodników wzięło udział „III Płockich Biegach Rodzinnych”, które tradycyjnie odbyły się na „Korcie pod Lasem”.

Słoneczna pogoda sprawiła, że do Borowiczek przyjechało w szczególności dużo dzieci.  W Biegu Krasnala, czyli dzieci do lat 5 na linii stanęło aż 15 Krasnali. Dystans 100 metrów wszyscy pokonali bez kłopotu. Walka o zwycięstwo trwała do samej mety. Najszybszy okazał się Filip Dąbkowski. Drugie miejsce zajął Julian Tomiński, a trzeci był Kuba Zalewski.

Spore emocje towarzyszyły „Sprinterskiemu Biegowi Rodzinnemu” na dystansie 400 metrów. W tej konkurencji dzieci w wieku od 6 do 9 lat o zwycięstwo walczyły w parze z rodzicami lub dziadkami. Pierwsze miejsce zajęli Adam (syn) i Jacek (tata) Gutkowscy. Drugie miejsce zajęła Kasia Zalewska wraz z dziadkiem Józefem. Na najniższym stopniu podium stanął Kajetan Burżacki z tatą Zbigniewem.

Dorośli w kategorii małżeństw, rodzeństwa oraz z dziećmi powyżej 15 lat wystartowali w „Długim Biegu Rodzinnym” na dystansie 5 km. Na trasie trwała wyrównana walka pomiędzy rodzinami Tyc a Różańscy. Obie pary zgromadziły po 5 pkt. O zwycięstwie państwa Tyc zadecydowało pierwsze miejsce pana Bogusława. Pani Agnieszka Burżacka- Tyc wraz mężem zajęli więc pierwsze miejsce. Drugie zajęli państwo Małgorzata i Maciej Różańscy, a trzecie Krzysztof i Aleksander Murawscy.

Organizatorem zawodów było Płockie Towarzystwo Triathlonu DELTA.

Zawody zostały współfinansowane ze środków Urzędu Miasta Płocka.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.