na podium Płock 2011

Rekord frekwencji

Dymek zawody 3 Comments

93 zawodników w Grand Prix i 52 w amatorach, czyli 145 triathlonistów na mecie VI Ogólnopolskiego Triathlonu o Puchar Prezydenta Płocka.na podium Płock 2011

Tegoroczny triathlon przeszedł do historii! Prawie 150 zawodników ukończyło dwa dystanse. Filip Przymusiński kontynuuje zwycięską passę stając na najwyższym miejscu podium po raz szósty.

W zawodach amatorów zwyciężył nasz zawodnik, Ironman, Jacek Żółtowski. Za Jackiem na mecie zameldowała się dwójka dwunastolatków z MLUKS Triathlon Koło. Drugie zajęła Marta Zygmunt, zaś trzecie Dawid Chmielik. W klasyfikacji Mistrzostw Płocka amatorów na podium stanęli dwaj nasi zawodnicy: zwycięzca Jacek Żółtowski oraz Jakub Chmiel, który zajął trzecie miejsce. Mistrzynią Płocka amatorów została Barbara Stańczak.

W VI Ogólnopolskim Triathlonie o Puchar Prezydenta Płocka, który należy do Grand Prix Wheeler Triathlon Tour MTB, zwyciężył po raz szósty z rzędu Filip Przymusiński z UAM Triathlon Poznań. Pomimo, że wyruszył na trasę kolarską ze stratą do czołowej trójki, zdołał dogonić rywali i „odjechać” na bezpieczną odległość, która pozwoliła mu kontrolować sytuację podczas biegu. Drugie miejsce zajął Przemysław Szymanowski z Akweduktu Kielce, a trzeci na mecie zameldował się jego klubowy kolega Marcin Ławicki. Wśród kobiet zwyciężyła Maria Pytel ze Starachowic. Druga na metę dotarła Beata Silska z TS Olimpia Poznań, zaś trzecia była Elżbieta Nagórska.

Z naszych zawodników najlepiej się spisał Łukasz Kalaszczyński, który zajął 10 miejsce w klasyfikacji generalnej (6 w M-20). Łukasz nieznaczenie przegrał z czołówką, a w pokonanym polu pozostawił kilku doświadczonych zawodników. Wysokie, jak na totalnego amatora, bo 18 miejsce, zajął Sebastian Dymek. Bardzo dobrze zaprezentował się prezes klubu Waldek Gieres, który pomimo wielu obowiązków związanych z organizacją zawodów stanął na podium swojej kategorii wiekowej. Trzecie miejsce pozwoliło Waldkowi powiększyć przewagę punkową nad drugim zawodnikiem w klasyfikacji generalnej cyklu GP Wheeler Triathlon Tour MTB. Jeżeli prezes utrzyma formę w sierpniu, ma ogromną szansę stanąć w Ostrzycach na najwyższym podium cyklu. W „swoim triathlonie” Gieres zajął 25. miejsce. Kolejne punkty do GP zdobył Ireneusz Bedyk, zajmując 6 miejsce w kategorii M-50 i 59. w OPEN. Tuż za Irkiem do mety dotarło dwóch naszych zawodników. Przemek Stelmaszewski zajął 61. miejsce w OPEN, a Maciek Słodki 62. Rewelacją zawodów była Marta Żabowska, która zadebiutowała w triathlonie. W klasyfikacji generalnej uplasowała się na 63. miejscu, natomiast wśród kobiet zajęła wysokie 7 miejsce. Udany debiut zanotował także nasz kolega z TKKF Płock Roman Jaroszewski. Jak co rok dzielnie walczył z trasą i zmęczeniem Zbigniew Jezierski, który na triathlon przyjechał z odległych o 20 km od Płocka Kamionek.

Kolejne nasze starty już 30 lipca. Waldek Gieres, Irek Bedyk i Stasiek Dymek startują w „Tatry Tour”, czyli w morderczym wyścigu kolarskim na dystansie 220 km. Tego samego dnia odbęda się Mistrzostwa Polski w triathlonie olimpijskim w Górznie. Tradycyjnie wystartuje tam Sebastian Dymek, a swoje przybycie zapowiedzieli także Przemek Stelamszewski oraz Dorota i Piotr Chmiel.

powitanie zawodników Płock 2011rower MTB Płock 2011na mecie ojciec i syn Płock 2011

Comments 3

  1. No takiej sławy w takim tempie się nie spodziewałam;)…dzięki. Za rok plus dwóch zawodników w amatorach macie gwarantowanych….kibicowanie zachęca do działania. Powodzenia!!!!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.