Rekord frekwencji na „V Płockich Biegach Rodzinnych”

Dymek news, zawody Leave a Comment

Piękna, słoneczna pogoda sprawiła, że młodzi biegacze stawili się ze swoimi rodzinami rekordowo dużą grupą. We wszystkich czterech biegach udział wzięło w sumie aż 117 zawodniczek i zawodników.

Największym zainteresowaniem cieszył się Bieg Krasnala na dystansie 100 metrów, w którym rywalizowały dzieci do lat pięciu. W stawce 27 małych zawodników najszybszy okazał się Adaś Wochowski, który minimalnie wyprzedził Marcela Cyparskiego. Trzecia na mecie była najszybsza dziewczynka, Ola Giżyńska, która już kontynuuje tradycje rodzinne.

Najwięcej zawodników na starcie zgromadził „Sprinterski Bieg Rodzinny” na dystansie 400 metrów, w którym uczestniczyły dzieci w wieku 6-9 lat wraz z rodzicami lub rodzeństwa w tym przedziale wiekowym. Na tym dystansie wystartowało aż 30 par. Najlepsze okazało się rodzeństwo: Zuzanna i Marceli Gontarek. Na drugim stopniu podium stanęli Julia i Artur Kamiński. Znany płocki biegacz po raz pierwszy wystąpił w drużynie z córką. Trzecie miejsce zajął Tymon Jarcecki-Pawlikowski z mamą Justyną.

W „Średnim biegu rodzinnym” na dystansie 800 metrów rywalizowały dzieci w wieku od 10 do 14 lat wraz z rodzicami lub rodzeństwem. Z dwoma małymi okrążeniami wokół „Kortu pod Lasem” najlepiej poradzili sobie bracia: Kacper Reduch i Jakub Żuchewicz. Tuż za nimi uplasowały się Agata Wojtycka oraz Elżbieta Krzemińska. Trzecie miejsce w tej kategorii zajęło kolejne rodzeństwo: Gabriel Zadrożny i Krystian Szcześniak.

W „Długim Biegu Rodzinnym” wystartowali rodzice z dziećmi powyżej 15 lat, pary małżeńskie oraz rodzeństwa. Dwa duże okrążenia wokół „Kortu pod Lasem” najszybciej pokonało małżeństwo Karolina i Przemysław Giżyńscy, którzy indywidualnie także byli najszybsi wśród kobiet i mężczyzn. Drugie miejsce zajęło małżeństwo Izabela i Sebastian Dymek. O trzecim miejscu zadecydowała druga pozycja indywidualnie Przemysława Obary. Rodzeństwo Alicja i Przemysław Obara zajęli trzecie miejsce z tą samą ilością punktów co małżeństwo Agnieszka Burżacka-Tyc i Bogusław Tyc.

Podczas zawodów promowane było stoisko Honorowych Dawców Energii Fortum. Zawodnicy, którzy ściągnęli aplikację HDEF na swoje telefony i zbierali energię podczas Płockich Biegów Rodzinnych otrzymali gadżety i koszulki.

Na mecie uczestnicy otrzymali pamiątkowe medale. Najlepsze trójki zostały nagrodzone pucharami i dyplomami. Każdy z młodych biegaczy otrzymał zestaw słodyczy.

Po oficjalnej ceremonii zakończenia zawodów odbyło się wspólne ognisko z pieczeniem kiełbasek.

Organizatorem „V Płockich Biegów Rodzinnych” było Płockie Towarzystwo Triathlonu DELTA oraz „Kort pod Lasem ”. Zawody były współfinansowane ze Środków Budżetu Miasta Płocka.

fot. Waldemar Gieres & Jacek Żółtowski

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.