Zawodnicy PTT DELTA pięciokrotnie stanęli na podium w Sierakowie!

Dymek triathlon, zawody Leave a Comment

P1060904

W triathlonie w Sierakowie w sobotę zawodnicy stansie ½ IM, natomiast w niedzielę o połowę krótszym, czyli 950 metrów pływania – 45 km jazdy na rowerze oraz 10,5 km biegu. Sobotni dystans ukończyło 367 zawodników, natomiast niedzielny aż 429! W ścisłej czołówce niedzielnych zmagań byli płocczanie. Życiowy sukces, historyczny także dla naszego klubu, odniósł Łukasz Kalaszczyński, który zajął drugie miejsce w klasyfikacji generalnej. Łukasz był cały czas w czołówce. Do strefy zmian T2 dojechał na szóstej pozycji. Dzięki najlepszemu biegowi dnia awansował na drugie miejsce wyprzedzając wielokrotnych medalistów Mistrzostw Polski (m.in. Filipa Przymusińskiego – sześciokrotnego zwycięzcę Ogólnopolskiego Triathlonu o Puchar Prezydenta Płocka, Dariusza Kowalskiego czy Roberta Czysza). Do zwycięzcy, Jakuba Kaczmarka, zabrakło naszemu zawodnikowi zaledwie 50 sekund. Łukasz Kalaszczyński zajął także drugie miejsce w kat. M-18.
Na wysokim 14. miejscu w klasyfikacji generalnej zawody ukończył Sebastian Dymek. W kategorii wiekowej nasz zawodnik zajął najgorsze dla każdego sportowca, czwarte miejsce.
Więcej szczęścia mieli nasi weterani! Waldemar Gieres w „generalce” zajął dobre 26 miejsce. Wynik ten dał mu trzecie miejsce w kategorii wiekowej M-40.

P1060915
Jedynym zawodnikiem, który stanął na najwyższym stopniu podium jest Jarosław Malanowski. Nasz doświadczony zawodnik zwyciężył w kategorii wiekowej M-50. Na metę dobiegł z przewagą aż 5 minut nad drugim zawodnikiem. W kategorii OPEN Jarosław Malanowski był 44. W tej samej kategorii trzecie miejsce zajął kolejny zawodnik PTT DELTA. Tak więc w kategorii M-50 nasz klub jest potęgą. W OPEN Irek Bedyk zajął równe setne miejsce.

P1060920
Najmłodszy stażem zawodnik, Radosław Wyrwas, wystartował w Sierakowie na świeżo zakupionym rowerze i po raz pierwszy w piance. Radek bardzo dobrze zaprezentował się na części pływackiej i dzielnie walczył na rowerze i w biegu. Dotarł na metę na 161 miejscu w OPEN oraz 85 w kategorii M-30.

P1060921
Jak się okazało pagórkowate trasy, którymi straszono przed zawodami, nie były żadnym wyzwaniem dla zawodników PTT DELTA. Wysoka forma w Sierakowie jest dobrym prognostykiem przed najważniejszym startem pierwszej części sezonu, czyli HalfIronmanem w Suszu, który odbędzie się 22 czerwca. A po drodze jeszcze start u siebie, triathlonie w Płocku 15 czerwca.

wyniki z zawodów

Start zawodników PTT DELTA był współfinansowany ze środków Gminy-Miasto Płock.

PŁOCK321

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.