Kalach pokonał Mistrza Polski!

Dymek news, triathlon, zawody Leave a Comment

Świetnie zaprezentowali się zawodnicy Płockiego Towarzystwa Triathlonu DELTA podczas dwudziestej czwartej edycji triathlonu w Suszu.

Podczas dwudniowej imprezy zajęli cztery miejsca na podium. Pierwszego dnia triathloniści wystartowali na dystansie długim (1900m pływania – 90 km jazdy na rowerze i półmaraton). Jednym z faworytów do wygranej był nasz zawodnik, Łukasz Kalaszczyński, świeżo upieczony wicemistrz Polski na dystansie pół Ironman. Łukasz miał utytułowanych rywali, m.in.: Marka Jaskółkę – dwukrotnego olimpijczyka w triathlonie, Kacpra Adama – mistrza polski w pół Ironman, Filipa Przymusińskiego – wielokrotnego mistrza Polski na dystansie sprint i olimpijskim, pięciokrotnego zwycięzca płockiego triathlonu. Łukasz wyszedł z wody dopiero na 14 miejscu, ale fenomenalnie pojechał na rowerze.

Kalach na rowerze

Kalach na rowerze

Przesunął się na trzecie miejsce, tracąc do Adama 3 minuty i do Jaskółki minutę. Na biegu zaczęła się walka na całego. Jest to najmocniejsza konkurencja Łukasza i duże grono jego kibiców liczyło na poprawę pozycji. Małą niespodziankę sprawił 39-letni Jaskółka, który osiągnął najlepszy czas biegu i zwyciężył w całych zawodach. Zaciętą walkę stoczył Kalaszczyński z Adamem. Łukasz wyprzedził rywala z Częstochowy dopiero na 2 kilometry przed metą osiągając zaledwie 30 –sekundową przewagę.

10

Drugie miejsce w klasyfikacji generalnej Kalaszczyńskiego to absolutnie największy sukces płockiego triathlonu w ponad dwudziestoletniej historii startów w Suszu. W pokonanym polu pozostawił wielu medalistów Mistrzostw Polski oraz zawodników z międzynarodowym doświadczeniem. Na dodatek Łukasz stanął na najwyższym podium w swojej kategorii wiekowej. Łukasz osiągnął znakomity czas 4 godziny 1 minuta i 15 sekund.

8

Świetnie zaprezentował się również Stanisław Dymek, który wygrał kategorię wiekową M-60. Po pływaniu wyszedł drugi z wody z sześciominutową stratą do lidera Jednak już w połowie jazdy na rowerze było przesądzone, że wygra, ponieważ wyszedł na prowadzenie i nie oddał go do mety. Czas 5 godzin i 28 minut jest wyśmienity jak na 61 lat na karku.

tata podium

Debiut na dystansie pół Ironamana zaliczył kolejny zawodnik PTT DELTA Radosław Gronczewski, który uzyskał zaplanowane czas poniżej szczęściu godzin osiągając 5 godzin 48 minut.

W niedzielę trójka płocczan wystartowała na dystansie sprint (750 metrów pływania – 20 km jazdy na rowerze i 5,8 km biegu).

Sebastian Dymek drugi raz z rzędu stanął na podium w Suszu. Tym razem zajął trzecie miejsce w kategorii wiekowej M-30. Pomimo upadku na rowerze Sebastian dobrze pobiegł i w klasyfikacji generalnej przesunął się z 50 na 23 miejsce.

wybieg

Dobrze zaprezentowała się Agnieszka Burżacka- Tyc, która w mocnej obsadzie w swojej kategorii wiekowej zajęła siódme miejsce.

DSCN0247

Obiecujące postępy czyni Radosław Wyrwas, który poprawia się z roku na rok. W tegorocznej edycji triathlonu w Suszu zajął 19 miejsce w kategorii wiekowej M-30.

1 4 9 10 10268651_10153992416554447_6554858400495199395_n Kalach wyniki długi

Gratulujemy naszym zawodnikom dobrych występów w Suszu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.