Brudzeń Cross za nami

Jacek Żółtowski triathlon Leave a Comment

Krótkim, ale bardzo wymagającym crossem MTB rozpoczęli sezon triathloniści Delty.

 

W święto Konstytucji 3 Maja sześciu zawodników klubu wyjechało rowerami MTB do zdjęcie-z -podium-open-cross-brudzen-2011Brudzenia, aby wystartować w IV Amatorskim Przełajowym Wyścigu Rowerowym.

Już na rekonesansie niezwykle trudnej technicznie trasy defekt roweru wyeliminował z rywalizacji Łukasza Kalaszczyńskiego. Także podczas wyścigu nie obyło się bez kolizji i kontuzji. Na metę dziesięciokilometrowej trasy prowadzącej przez wąwozy, strumienie, pola i lasy Brudzeńskiego Parku Krajobrazowego pierwszy dotarł zawodnik gospodarzy Arkadiusz Kozanecki.

Zacięty pościg za zwycięzcą stoczyło trzech zawodników PTT Delta: Waldemar Gieres oraz Stanisław i Sebastian Dymek. Najlepiej na krętych ścieżkach poradził sobie Gieres, który zajął 2. miejsce . Tuż za nim na metę przyjechał Dymek senior (wygrał klasyfikacje weteranów) oraz Dymek junior.

Pomimo upadku na trasie, trzecie miejsce w kategorii weteranów zajął Irek Bedyk. W środku stawki dojechał Darek Misztela. Zawodnik przekroczył metę prowadząc rower, ponieważ na ostatnim zjeździe jego maszyna nie wytrzymała trudów wyścigu. Ze względów technicznych do domów płoccy triathloniści wracali już tylko we czwórkę.

Zawody były ważnym sprawdzianem dla Stanisława Dymka oraz Waldka Gieresa, którzy 7 maja startują w Mistrzostwach Polski w crossduathlonie w Dzierżoniowie. Liczymy na powtórzenie miejsc z Brudzenia…

Poniżej link z relacją z zawodów:

http://brudzen.pl/wiadomosci/1/wiadomosc/24638/wyniki_iv_amatorskiego_przelajowego_wyscigu_rowerowego

autor: Sebastian Dymek, 2011-05-05 17:50:45

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.