Ruszają zapisy na triathlon!

Dymek informacje, triathlon, zawody Leave a Comment

logo 001W tym roku ósma edycja Ogólnopolskiego Triathlonu o Puchar Prezydenta Miasta Płocka odbędzie się w sobotę 15 czerwca. Aby sprostać rosnącym wymaganiom zawodników Płockie Towarzystwo Triathlonu DELTA po raz pierwszy uruchomiło zapisy w formie elektronicznej. Do zawodów będzie można zapisać się już od 1 lutego poprzez specjalny formularz.
Triathlon o Puchar Prezydenta Miasta Płocka to największa impreza triathlonowa na Mazowszu. W 2012 roku Otwarte Mistrzostwa Amatorów oraz w start główny w ramach Grand Prix Wheeler Triathlon Tour MTB  ukończyło 197 zawodników.
W tym roku ranga płockiego triathlonu wzrośnie, ponieważ w ramach zawodów odbędą się Mistrzostwa Polski Lekarzy w Triathlonie MTB.

Zawodnicy będą rywalizować w malowniczej scenerii Wzgórza Tumskiego. Część pływacka zawodów odbywa się w Zalewie Sobótka, a jazda na rowerze i bieg wokół zalewu. Doskonała lokalizacja sprawia, że płocki triathlon jest niezmiernie widowiskowy dla kibiców.
Triathlon o Puchar Prezydenta Miasta Płocka jest przyjazny dla początkujących zawodników. W pierwszym starcie, Otwartych Mistrzostwach Płocka Amatorów, zawodnicy rywalizować będą na dystansie 400 metrów pływania – 8 km jazdy na rowerze i 2 km biegu. Natomiast Triathlon o Puchar Prezydenta Miasta Płocka dedykowany jest bardziej zaawansowanym zawodnikom. Rywalizacja odbywa się na dystansie 750 metrów pływania – 20 jazdy na rowerze oraz 5 km biegu. Wszystkich zawodników obowiązuje jazda na rowerach MTB.

W dotychczasowych edycjach triathlonu startowali zawodnicy ze krajowej czołówki m.in: Filip Przymusiński (sześciokrotny zwycięzca), Krzysztof Augustyniak, Mateusz  Kaźmierczak, Maria Pytel, Monika Smaruj czy Agnieszka Cieślak. IMG_3743
Aby wystartować w VIII Ogólnopolskim Triathlonie o Puchar Prezydenta Miasta Płocka należy wypełnić formularz zgłoszeniowy i przelać na konto PTT DELTA opłatę startową do 31 maja 2013 roku.

 Zgłoś swój udział w triathlonie

Strona VIII edycji – Regulamin.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.