Jubileuszowy triathlon w gorącej atmosferze

Dymek informacje, news, triathlon, zawody Leave a Comment

Wysoka temperatura i bezwietrzna pogoda towarzyszyły zmaganiom triathlonistów podczas Ogólnopolskiego Triathlonu o Puchar Prezydenta Płocka.

triat-Plock-n1-jazo611591320150613-688-4

Jakub Misztela najmłodszy uczestnik X Triathlonu, fot. Jacek Żółtowski

Tradycyjnie rywalizacja rozpoczęła się od Otwartych Mistrzostw Płocka Amatorów w Triathlonie. Zawody ukończyło 109 śmiałków, w tym wielu debiutantów. Dystans 375 metrów pływania, 8 kilometrów jazdy na rowerze i 2,5 kilometrów biegu najszybciej pokonał Piotr Małek z Warszawy. Najszybszą panią na krótszym dystansie była Anna Kubiak z Krośniewic.

Wraz we wzrostem temperatury rosły także emocje. W samo południe po raz trzeci na linii startu stanęli lekarze. Tym razem rywalizowali w oddzielnym wyścigu. Bezapelacyjnie, po raz trzeci z rzędu, zwyciężył Piotr Kalinowski z Włocławka. Bardzo dobrze zaprezentował się nowy płocki triathlonista, Grzegorz Augustyniak, który w swoim debiucie zajął trzecie miejsce w klasyfikacji Mistrzostw Polski Lekarzy. Najszybszą „panią doktor” była Maria Wolff-Sefaniak z Poznania.

Grzegorz Augustyniak

Grzegorz Augustyniak, fot. Jacek Żółtowski

Na dystansie głównym faworytów do wygranej było dwóch: wielokrotny reprezentant Polski, multimedalista na dystansach od sprintu do Half Ironmana Przemysław Szymanowski oraz Łukasz Kalaszczyński, płocczanin, uprawiający triathlon od 4 lat, świeżo upieczony wicemistrz Polski w Half Ironman z Sierakowa. Na pływaniu Szymanowski wypracował 50-sekundową przewagę nad Kalaszczyńskim. Podczas jady na rowerze Kalaszczyński zniwelował stratę do lidera do zaledwie kilku sekund. Łukasz potrzebował na bieganiu 1,5 kilometra, żeby dogonić rywala. Doświadczony Szymanowski pokazał jednak, że wraca do dobrej formy. Utrzymał się za plecami Kalaszczyńskiego i zaatakował na ostatnim kilometrze uzyskując kilkunastosekundową przewagę na mecie. Szymanowski zrewanżował się Kalaszczyńskiemu z majowy „Duathlon Po Mazowieckiej Szwajcarii”. Trzecie miejsce, ze startą ponad pięciu minut do czołowej dwójki zajął Paweł Kalinowski z Warszawy.

ostatnie 300 metrów

ostatnie 300 metrów, Przemysław Szymanowski po decydującym ataku wyprzedza Łukasza Kalaszczyńskiego, fot. Jacek Żółtowski

Wśród kobiet przekonujące zwycięstwo odniosła Anna Piorun, która w kategorii OPEN zajęła wysokie 7 miejsce. Kolejne miejsca na podium zajęły Julia Włodarczyk z Łodzi oraz Agata Błaszyk z MLUKS Triathlon Koło.

Ania Piorun - finisz

Ania Piorun – finisz, fot. Jacek Żółtowski

W sumie płocki triathlon ukończyło 236 zawodników. Najlepsi zawodnicy w klasyfikacji generalnej otrzymali nagrody finansowe, a w kategoriach wiekowych i Mistrzostwach Polski Lekarzy w Triathlonie MTB atrakcyjne nagrody rzeczowe. Warto dodać, że w płockim triathlonie do zdobycia było ponad 100 pucharów.

Pełne wyniki dostępne są na stronie

http://w.sts-timing.pl/wyniki_index.php?id=627

Organizatorem zawodów było Płockie Towarzystwo Triathlonu DELTA.

Współorganizatorzy:
– Urząd Miasta Płocka

– Miejski Zespół Obiektów Sportowych JB w Płocku

– Płocki Ośrodek Kultury i Sztuki

– WOPR Płock

– Okręgowa Izba Lekarska w Płocku.

Sponsorami sobotnich zawodów byli: PKN ORLEN S.A., Auto Forum Płock, INTER SPORT Płock, IWbud, Kropla Beskidu (Coca-Cola).

Więcej zdjęć z X Triathlonu w osobnym wpisie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.