Blisko historycznego medalu

Dymek informacje, zawody Leave a Comment

Dwóch zawodników klubu Delta z Płocka z wystartowało w Mistrzostwach Polski w duathlonie w Toruniu. Mistrzostwa zostały rozegrane w ramach V Gotyk Duathlon Toruń.

W zawodach wzięło udział 86 zawodników, w tym czołówka polskich triathlonistów. PTT DELTA Płock reprezentowali Sebastian Dymek i Łukasz Kalaszczyński, którzy końcówkę sezonu poświęcili specjalnie pod duathlon. W Toruniu zawodnicy rywalizowali na sprinterskim dystansie 3 km bieg, 15 km jazdy na rowerze i 1,5 km biegu. Trasa zawodów była niezwykle widowiskowa, ponieważ część biegowa odbywała się na torze żużlowym toruńskiej Motoareny, natomiast jazda na rowerze na torze wyścigowym na pobliskim lotnisku.
Zawody fenomenalnie rozpoczął Łukasz, który z każdym metrem biegu zyskiwał coraz większą przewagę nad grupą pościgową. W strefie zmian zameldował się wraz z Maciejem Kubakiem z ok. 100-metrową przewagą nad drugą grupą w składzie z Filipem Szołowskim, Filipem Przymusińskim, Mateuszem Kaźmierczakiem i Marcinem Ławickim. Niestety, po przejechaniu kilometra Łukasza dopadł … pech. Nasz zawodnik złapał „gumę” i zakończył wyścig.
Warto dodać, że Kubiak samotnie odparł ataki grupy pościgowej. Zdobył złoty medal z przewagą 37 sekund nad drugim na mecie Kaźmierczakiem. Szkoda, że nie dowiedzieliśmy się, jak zaprezentowałby się Łukasz, ale miał spore szanse na wysoką pozycję, a nawet na medal.
Nasz drugi zawodnik, Sebastian Dymek dzielnie walczył z rywalami, porywistym wiatrem i wymagająca trasą kolarską. Płocczanin zajął 26. miejsce – swoje najwyższe w klasyfikacji generalnej mistrzostw Polski. Natomiast w kategorii seniorów (23-39 lat) Dymek zajął wysoką dziesiątą lokatę.
Duathlon w Toruniu był ostatnim startem płockich zawodników w sezonie 2011.
Start Sebastiana Dymka był finansowany przez Urząd Miasta Płocka.