Formela

W Brudzeniu na pewno padnie rekord frekwencji!

Dymek duathlon, informacje, zawody Leave a Comment

Zaledwie tydzień pozostał do największego w centralnej Polsce duathlonu. Po raz trzeci w Gminie Brudzeń Duży odbędzie się Duathlon po Mazowieckiej Szwajcarii. Duathlon jest to dyscyplina sportu, składającą się z biegu, jazdy na rowerze oraz biegu. W premierowej edycji imprezy wystartowało 60 zawodników. W tym roku organizatorzy wyznaczyli limit startujących na 170 osób i został on osiągnięty na 10 dni przed zawodami. Zapisy i przyjmowanie opłaty startowej zostały wstrzymane.
W zawodach w Brudzeniu udział wezmą zawodnicy z całej Polski, m.in. z Warszawy, Łodzi, Torunia, Gdyni czy Bydgoszczy. Największą rzeszę uczestników będą stanowić zawodnicy z Płocka oraz okolic. Zainteresowanie zawodami w samym Brudzeniu Dużym jest ogromne, ponieważ na starcie duathlonu stanie aż 10 mieszkańców gminy.

Poza amatorami sportów wytrzymałościowych Duathlon po Mazowieckiej Szwajcarii przyciągnął kilku czołowych zawodników polskiej sceny multisportowej. Niekwestionowaną gwiazdą zawodów będzie Daniel Formela z Gdyni. Obecnie jest to najlepszy polski duathlonista. W 2013 roku został Mistrzem Polski w cross duathlonie oraz zajął wysokie 10 miejsce na Mistrzostwach Świata w duathlonie na dystansie długim (10-150-30) w Zofingen w Szwajcarii. W poprzedni weekend Formela startował w Mistrzostwach Europy w holenderskim Horst ann de Maas gdzie zajął 11 miejsce.

Formela

Formela

Formeli, wywodzącemu się z kolarstwa, mogą zagrozić dwaj triathloniści, którzy wywodzą się  z biegania. Pierwszy z nich, Łukasz Kalaszczyński z PTT DELTA ma na koncie zwycięstwo w I Duathlonie po Mazowieckiej Szwajcarii. W poprzednim roku przebojem wkroczył do polskiej czołówki triathlonowej.

Kalaszczyński

Kalaszczyński

Natomiast nieobliczalny Damian Witkowski to czarny koń zawodów. Legitymuje się doskonałym rekordem życiowym na 10000 m – 29:32. Był uczestnikiem Młodzieżowych Mistrzostw Europy  na 10000 m w Debreczynie (Węgry). Jego umiejętności kolarskie w tym sezonie pozostają wielka niewiadomą. Jedno jest pewne, emocji na trasie nie zabraknie!

Witkowski

Witkowski

W zawodach udział wezmą także żywe legendy polskiego triathlonu: Jacek Gardener z Łowicza, Tomasz Brett z Koła oraz Stanisław Dymek z Płocka. Miedzy tymi zawodnikami rozegra się walka o miejsca na podium w najstarszej kategorii wiekowej.

W Brudzeniu wszyscy zawodnicy pokonają 5 km biegiem, 23 km na rowerze oraz 3 km biegiem.

Najlepsi duathloniści w klasyfikacji generalnej i kategoriach wiekowych otrzymają karty podarunkowe do sklepu Decathlon. Każdy z uczestników duathlonu otrzyma koszulkę techniczną, ciepły posiłek oraz wodę. Na mecie wójt Gminy Brudzeń Duży Andrzej Dwojnych będzie dekorował sportowców medalami odlanymi specjalnie na tą okazję w Mennicy Królewskiej. Elektroniczny pomiar czas prowadzić będzie firma Ultimasport.

Przypominamy także, że na części kolarskiej pilotem będzie Michał Bąkiewicz, kierowca z licencją wyścigową i rajdową będzie pilotował zawodników swoim Suzuki Swift .

Zawody odbędą się 1 maja 2014 roku w Brudzeniu Dużym. Strat duathlon poprzedzi VII Amatorski Wyścig Rowerowy po Brudzeńskim Parku Krajobrazowym, do którego zapisy prowadzone będą w dniu zawodów.

Organizatorem zawodów jest Gmina Brudzeń Duży.

Współorganizatorem jest PTT DELTA.

Sponsorzy duathlonu: Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego oraz sklep DECATHLON.

Partner zawodów: blog Biegaj z Dymkiem.

Honorowy patronat nad zawodami objął Adam Struzik – Marszałek Województwa Mazowieckiego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.