Sukcesy na zakończenie sezonu!

Dymek duathlon, informacje, zawody Leave a Comment

Dwóch płocczan wystartowało w najcięższym duathlonie na świecie.
W niedzielę w szwajcarskim Zofingen odbyły się Mistrzostwa Świata w duathlonie. Jest to konkurencja, która składa się z biegu, jazdy na rowerze i raz jeszcze biegu. Polskę na mistrzostwach reprezentowało dwóch zawodników Płockiego Towarzystwa Triathlonu „DELTA”. Na dystansie krótkim (10 km – 50 km – 5 km) wystartował Sebastian Dymek, natomiast jego tata Stanisław, zmierzył się z długim dystansem (10 km-150 km – 30 km). W zawodach wzięło udział 1300 zawodników z 29 krajów.
Sebastian Dymek wystartował w kategorii mężczyzn 20-34 lata. Po pierwszym biegu na trudnej, górskiej trasie zajmował wysokie 17. miejsce. Dobrej lokaty nie udało się jednak utrzymać podczas jazdy na rowerze. Trzy kilkukilometrowe podjazdy dały się we znaki Sebastianowi, który debiutował w zawodach tej rangi. Ostatecznie na mistrzostwach zajął 41. miejsce wśród 83 zawodników w swojej kategorii którzy ukończyli krótki dystans, z czasem 2 godz. 40 min 20 sek.
Na morderczym dystansie długim Stanisław Dymek walczył o czołowe miejsca w kategorii wiekowej 55-59 lat. Nasz doświadczony zawodnik długo utrzymywał się w czołówce, momentami był nawet na medalowych pozycjach. Podczas jazdy na rowerze oraz biegu na 30 km padał intensywny deszcz, który jeszcze bardziej utrudniał zawodnikom rywalizację. Pokonanie najdłuższego i najcięższego duathlonu na świecie zajęło Stanisławowi Dymkowi 8 godz. 52 min. 41 sek. Czas ten pozwolił zająć naszemu zawodnikowi 7. miejsce, jednak strata do 4. miejsca wynosiła zaledwie 5 minut!
Sponsorami wyjazdu zawodników PTT Delta byli: Urząd Miasta Płocka, Orlen Koltrans Sp.z.o.o. oraz WEKTRA Marek Brzozowski Spółka Jawna.
W przyszłym roku nasi zawodnicy planują poprawić swoje osiągnięcia podczas Mistrzostw Europy w duathlonie, które odbędą się w holenderskim Horst aan de Maas 29 kwietnia.
Także w niedzielę odbył się jedyny w Polsce triathlon na dystansie Ironmana w Borównie k/Bydgoszczy. Do zawodów tych przygotowywał się prezes klubu PTT Delta, Waldemar Gieres, ale po zdobyciu Grand Prix Polski w triathlonie MTB oraz z powodu problemów zdrowotnych zrezygnował ze startu. Deltę reprezentowało dwóch zawodników na dystansie pół Ironmana. Prezentujący w końcówce sezonu bardzo wysoką formę Ireneusz Bedyk zakończył sezon triatlonowy rekordem życiowym, który wynosi teraz 5 godz. 32 min. 05 sek. W niezwykle silnie obsadzonej kategorii M-50 zajął czwarte miejsce, natomiast w klasyfikacji generalnej 53. Chwilę za Bedykiem linię mety przekroczył Piotr Chmiel

, któremu czas 5 godz. 33 min. 58 sek dał 57. miejsce w open oraz 12 w kat.M-18.
W tym roku zawodnicy PTT Delta wystartują jeszcze w maratonie w Berlinie, cross duathlonie w Poznaniu oraz Mistrzostwach Polski w duathlonie w Toruniu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.