Triathlonowy weekend

Dymek cross rowerowy, triathlon 1 Comment

Ludzie z żelaza opanują Płock.

W weekend 16-17 lipca odbędą się w Płocku dwa triathlony. To wyjątkowe wydarzenie w Polskim triathlonie, ponieważ w tym samym miejscu rozegrane będą dwie różne odmiany tej dyscypliny: crosstriathlonu oraz triathlonu klasycznego na rowerach szosowych. Splendoru całemu wydarzeniu nadaje fakt, że niedzielny triathlon odbędzie się w ramach XVII Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, czyli mistrzostw Polski do lat 17.

Emocje związane z triathlonem rozpoczną się w sobotę. Przedpołudniem odbędzie się VI Ogólnopolski Triathlon o Puchar Prezydenta Miasta Płocka. Są to otwarte zawody, w których wystartować może każdy. Zawodnicy będą się ścigać na dwóch dystansach. Pierwszy jest dla debiutantów, miłośników i amatorów tego trudnego sportu. Zawodnicy zmierzą się z dystansem 400 m pływania, 8 km jazdy na rowerze i 2 km biegu. W ramach zawodów rozegrane zostaną Mistrzostwa Płocka Amatorów w Triathlonie. Start o godz. 11.00 nad Zalewem Sobótka.
Jeżeli ktoś czuje się na siłach, może zmierzyć się z dłuższym dystansem. O godz. 12.00 odbędzie się VI Triathlon o Puchar Prezydenta Miasta. Zawody te należą do cyklu Grand Prix Wheeler Triathlon Tour MTB. Tu zawodnicy mają do przepłynięcia 750 m i przejechania na rowerze 20 km. Triathlon kończy pięciokilometrowy bieg przełajowy. Start w zawodach zapowiedzieli m.in.: Filip Przymusiński, pięciokrotny zwycięzca płockiego triathlonu, Dominik Szymanowski, wielokrotny medalista mistrzostwa Polski oraz Małgorzata Otworowska, która prowadzi w tegorocznej edycji GP Wheeler Triathlon Tour. Aby wystartować w płockim triathlonie, wystarczy dysponować rowerem górskim i kaskiem rowerowym. Zapisać można się na stronie www.pttdelta.pl lub bezpośrednio przed zawodami od godz. 9.00.

17 lipca w ramach XVII Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży wystartuje 70 triathlonistów. Zawodnicy będą rywalizować na trudnej, ale niezwykle widowiskowej trasie, jaką zapewnia Wzgórze Tumskie. Dystans w tej kategorii wiekowej to: 600 metrów pływania, 15 km jazdy na rowerze i 3 km biegu. Start triathlonu odbędzie się przy Zalewie Sobótka. Dziewczęta wyruszą na trasę pływacką o godz. 11, natomiast chłopcy o 12.30. Strefa zmian usytuowana zostanie na plaży przy kąpielisku. Następnie zawodnicy wyruszą rowerami w kierunku Brwilna. Część kolarska będzie bardzo selektywna. Zawodnicy muszą ponad kilometr przejechać na rowerach szosowych po betonowych płytach nad Sobótką, a następnie pokonać dwa bardzo strome podjazdy na ul. Kazimierza Wielkiego. Druga strefa zmian znajdzie się na Starym Rynku (koło Domu Darmstadt). Trasa biegowa prowadzi ulicami: Małachowskiego, Grodzką, Zduńską, Okrzei i Kazimierza Wielkiego. Ceremonia zakończenia zawodów i dekoracja zwycięzców odbędzie się o godz. 14 na Starym Rynku.

Uwaga kierowcy: w związku z zawodami należy się spodziewać utrudnień w ruchu.
W sobotę od godz. od 9 do godz. 15 całkowicie zamknięta zostanie ulica Rybaki od Amfiteatru do ul. Parowa. Natomiast w niedzielę całkowicie wyłączone z ruchu w godzinach od 11 do 14 będą ulice: Rybaki od Amfiteatru, Szpitalna do Brwilna, Kazimierza Wielkiego, Małachowskiego, Grodzka, Zduńska i Okrzei, a także Plac Narutowicza.
W związku z zawodami odwołane zostały także kursy Ciuchci Tumskiej w sobotę i w niedzielę o godz. 11.00 oraz 12.30.

Comments 1

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.