Triathloniści biegają z dziećmi

Dymek biegi, zawody Leave a Comment

Z okazji Dnia Dziecka Towarzystwo Krzewienia Kultury Fizycznej w Płocku zorganizowało drugą edycję biegów rodzinnych. Impreza odbyła się w  sobotnie, słoneczne przedpołudnie na Korcie pod Lasem w Borowiczkach. W zawodach udział wzięło 60 zawodników, w większości byli to amatorzy biegania wraz z dziećmi.

Największe emocje wśród startujących oraz wśród rodziców wzbudził bieg krasnala na dystansie 100 metrów. Wśród dziewiątki dzieci w wieku od 15 miesięcy do 5 lat bezkonkurencyjna okazała się Zuzia Kozubska, która nie dała najmniejszych szans nawet chłopcom. Drugie miejsce zajął Bartek Czerniak, a trzeci linię mety osiągnął Adaś Popławski.

W sprinterskim biegu rodzinnym na dystansie 350 metrów uczestniczyły dzieci w wieku od 6 do 9 lat wraz z rodzicami. Konkurencję tą wygrali Konrad i Igor Popławscy. Na drugim miejscu uplasowali się Magda i Maja Wiktorowskie, a na trzecim Mariusz i Patrycja Jaworek.

Dzieci od 10 do 14 lat ścigały się ze swoimi rodzicami na średnim dystansie, czyli 700 metrów. Tu bezkonkurencyjna okazała się rodzina Malanowskich. Jarosław Malanowski wraz ze swoją córką Adą zajęli w biegu 2 i 3 miejsce, co po zsumowaniu wyników dało im bezapelacyjne zwycięstwo. Drugie miejsce w tej konkurencji zajął prezes klubu PTT DELTA Waldemar Gieres z synem Kubą, natomiast na trzecim miejscu zawody ukończył Paweł Tyszewski z córka Natalią.

W najdłuższym biegu na dystansie 5 km wystartowały pary małżeńskie, rodzeństwa, a także rodzice z większym dziećmi. W biegu tym rywalizacja była bardzo wyrównana. Pierwsze trzy miejsca zajęli przedstawiciele usportowionych rodzin. Zwycięzcami okazali się Stanisław i Sebastian Dymek. Nieznacznie pokonali Karolinę i Przemysława Giżyńskich oraz Piotra i Jakuba Chmielów.

Najlepsi zawodnicy zostali nagrodzeni medalami i pucharami. Zdobyte trofea miały szczególne znaczenie przede wszystkim dla najmłodszych zawodników. Miejmy nadzieję, że na płockich biegach rodzinnych narodzi się talent na miarę Marka Jaskółki lub Ewy Dederko.

no images were found

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.